Preview: ARSENAL FC – HULL CITY FC

Hull dokázal loni uhrát zatím nejlepší výsledek v Premier League, získáných 37 bodů zaručilo Tygrům v první sezóně po návratu mezi elitu 16. místo a tedy s rezervou záchranu. Navíc dokázali projít až do finále FA Cupu. Psát o něm nějaké další podrobnosti je jistě zbytečné, každopádně jim finálová účast zajistila místo v kvalifikaci Evropské ligy. V něm dokázali přehrát AS Trenčín, ale v play-off narazili na Lokeren, který byl nad jejich síly.

Tygři se tedy mohou soustředit pouze na ligu. Letošní velmi vyrovnaný začátek soutěže, kdy vlastně všichni až na Chelsea pravidelně ztrácejí body, je řadí do středu tabulky, na 11. místě mají 9 bodů při vyrovnané bilanci W2 D3 L2 a skóre 11:11. Střelecky tým táhne především Nikica Jelavic, který během sedmi kol vyrovnal loňské čtyři branky. Daří se i zatím tříbrankové posile z Newcastlu, Mohamedu Diamému. Hull před sezónou, i s vědomím, že bude bojovat v evropských pohárech, slušně posílil, přivedl na trvalý přestup Livermorea a Dawsona z Tottenhamu, z Norwiche získal Snodgrasse, z Palerma přišel uruguajský útočník Abel Hernández, z Blackpoolu přišel Thomas Ince. V týmu hostují Hatem Ben Harfa z Newcastlu a kmenový hráč Svatých Gastóm Ramírez.

Hull na venkovních hřištích zatím získal čtyři body ve třech utkáních – vyhrál 1:0 na hřišti QPR, prohrál 1:2 na Aston Ville a remizoval 2:2 v Newcastlu.

Rozhodčí: Roger East – Beck, Nunn (Foy)