Preview: Boreham Wood FC – Arsenal FC

Aktuální preview s ohledem na mé časové možnosti bude poněkud skromné. A navíc – podobný přátelský zápas nikoho (kromě NorthGoonera :-)) nezajímá, my chceme přestupy.

Boreham Wood FC hraje Conference South, což je anglickém ligovém systému až šestá soutěž. Nevím, jak moc dobře znáte anglický systém soutěží – pokud jste znalci, přeskočte na konec  odstavce (aspoň mi v něm nenajdete chybu). Vy ostatní se pohodlně opřete a čtětě. Nejvyšší soutěží je Premier League s 20 týmy. Potom tu máme The Championship, Football League One a Football League Two, všechny po 24 týmech. Následuje Conference Premier s 24 týmy a potom už se další stupínky dělí na více soutěží. Takže šestý level tvoří Conference North a Conference South, po 22 týmech. Sedmou úroveň tvoří tři soutěže – Northern Premier League Premier Division, Southern Football League Premier Division a Isthmian League Premier Division, všechny s 22 týmy. A dál už to začíná být složitější, na osmé úrovni už je šest divizí s různými počty týmů a mohli bychom pokračovat až na dno, které bychom našli na 24. úrovni.

K čemu ten dlouhý výčet? Jednak, aby jste viděli, jaký jsem kabrňák, když mám po ruce wikipedii a taky proto, abychom si mohli demonstrovat ten propastný rozdíl mezi oběma soupeři. Podle umístění v sezóně 2013/14 nás dělí nějakých 124 míst. Největším úspěchem Borehamu v historii je právě postup do jejich současné soutěže, Conference South, v roce 2010. Klub, založený v roce 1948, se také dokázal dvakrát probojovat až do druhého kola FA Cupu. Vzhledem k tomu, že kluby z této úrovně procházejí kvalifikačními koly, je to docela úspěch – vždyť do FA Cupu nastupuje přes 700 klubů a druhé kolo hraje jen 40 týmů, k dvaceti vítězům se potom přidává 44 týmů ze dvou nejvyšších soutěží.

Boreham Wood FC tímto zápasem slavnostně otevře novou tribunu West Stand.