Preview: CHELSEA FC – ARSENAL FC


Základní informace

22.3.2014 (sobota)

13:45 (SELČ)
 
Stamford Bridge
Andre Marriner – Ledger, Perry (Taylor)

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).


Možná sestava

Před zápasem s Chelsea tu máme jednu nepříjemnou zprávu od lékařského týmu – Tomáš Rosický možná nebude pro zápas k dispozici. Rosického čeká ještě zítra jedna prohlídka, která rozhodne o jeho osudu, ale musíme počítat s možností, že se bez něj budeme muset obejít. Podívejme se, jak by vypadla sestava s ním:

Szczesny – Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs – Arteta, Oxlade-Chamberlain – Rosický, Cazorla, Podolski – Giroud

Jako obvykle se může Arsene Wenger ve středu pole rozhodovat mezi Artetou a Flaminim. Pokud nebude Rosický k dispozici, do hry půjdou zřejmě oba a Arteta bude hrát spíše na pozici CM, Flamini jako klasické DM. Potom by sestava vypadala takto:

Szczesny – Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs – Arteta, Flamini – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski- Giroud

Arsene Wenger může do hry poslat v případě nepřítomnosti Rosického i Gnabryho, potom by střed pole tvořila dvojice Arteta/Flamini, Oxlade-Chamberlain.


Představení soupeře

Celý název

Chelsea Football Club

Přezdívka

The Blues

Založen

1905

Stadión

Stamford Bridge (kapacita 41,837)

Majitel

Roman Abramovič

Předseda

Bruce Buck

Manažer

Jose Mourinho

Soutěž

Premier League

2012/13

Premier League, 3. místo

Chelsea FC letos cílí na titul a Blues se daří zápasy s přímými konkurenty. Boj o titul se reálně zúžil na souboj mezi Blues, Reds, Citizens a Gunners. Minitabulka ze vzájemných zápasů, pokud mne statistiky nemýlí, favorizuje Chelsea. Všechny týmy odehrály již čtyři zápasy s konkurenty, Blues z nich vytěžili 10 bodů a ještě neprohráli. To je jeden z důvodů, proč drží první místo v tabulce již šest kol. Do pořadí ještě zasáhnou odložené zápasy Citizens a také Liverpool i Arsenal mohou svoji ztrátu snížit úspěšnými dohrávkami.

V sestavě Chelsea již před sezónou existovala jedna slabina – pozice hrotového útočníka. Nominálně ji mají Blues slušně pokrytou – trojice Torres, Eto’o, Ba vypadá nebezpečně, reálně se pravidelně gólově prosazuje pouze Eto’o, ovšem jeho 7 ligových branek není zrovna vizitka top útočníka (Torres – 4, Ba – 3). Blues se tak spoléhají na gólové příspěvky ofenzivních záložníků, zejména Edena Hazarda, který již vstřelil 13 branek (Schürrle – 6, Oscar – 6).


Match Facts

Arsenal

Arsenal minulý víkend n a WHL vyhrál první ligový venkovní zápas od poloviny ledna

Kanonýři zatím letos vyhráli sedm z osmi londýnských ligových derby, s Chelsea na podzim jen remizovali 0:0

Arsenal letos třináctkrát udržel čisté konto, o tento nejlepší výsledek v lize se dělí s Chelsea a West Hamem

Chelsea

Chelsea minulý víkend v lize poprvé po patnácti zápasech prohrála

25 ligových zápasů doma Blues neprohráli, od porážky 0:1 v lednu 2013 s QPR

Jen Arsenal doma dostal méně gólů (7) bež Chelsea (9)

Head-2-head

Poslední čtyři zápasy Chelsea v lize s Arsenalem neprohrála (W2 D2)

Arsenal nemá historicky na Stamford Bridge úplně špatnou bilanci – W25 D25 L26 při skóre 100:95