Preview: Co nás čeká v srpnu?

Je to neskutečné, ale už za týden nám začne nová sezóna. Většina z nás je po pozitivním přestupovém létě plná naděje a očekávání. Výsledky minulé sezóny jsou už zase daleko za námi a začínáme od nuly. Co nás tedy čeká hned v prvním soutěžním měsíci?

Nabitý start Premier League

V srpnu nás čeká hned pět ligových bitev a hned první bude na půdě Crystal Palace. V Selhurst Parku budou mít hráči šanci na reparát poslední vzájemné bitvy, kdy nás Orli porazili vysoko 3:0. Výsledek nebyl žádnou náhodou. V posledních letech nám dělá klub z jižního Londýna vrásky viz posledních 10 zápasů: 3V-4R-3P.

Premiéru na domácí půdě si kanonýři odbydou o týden později, když přivítají Leicester. Podle posledních spekulací zájem o Tielemanse oslabil a pravděpodobnější je, že klub s hráčem prodlouží o 1 rok smlouvu. Zároveň je zvláštní, že Leicester zatím nepřivedl jediného nového hráče. V posledním ročníku dokázal Arsenal porazit Leicester v obou utkáních shodně 2:0 a měl by být favoritem i tentokrát.

V 3. kole uvidíme zápas s nováčkem. Bournemouth se po několika letech vrací do Premier League. V Championship si dokázal zajistit přímý postup z 2. místa. Klub aktuálně vede bývalý záložník West Hamu, Scott Parker. Další zápas, který by měli hráči zvládnout, pokud chtějí pomýšlet na vyšší příčky.

Ke konci srpna pak narazíme na dalšího nováčka a to Fulham. Ten se dokázal velice rychle vrátit a v Championship se zdržel pouze jednu sezónu. S náskokem pouhých 2 bodů soutěž vyhrál a určitě se bude chtít v nové lize udržet. Nejhodnotnější hráč: defenzivní záložník Joao Palinha – 21 mil. Euro.

Na úplný závěr měsíce pak přijde domácí klání s Aston Villou. Ta má dle stránek TransferMarket soupisku o hodnotě 508 milionů Euro! Pro porovnání, hodnota Arsenalu činí 723 milionů. Mezi nejhodnotnější hráče klubu patří např. nový obránce Diego Carlos, za kterého Villa zaplatila cca 30 milionů Euro. Vzhledem k tomu, že má už 29 let, nejedná se o úplně perspektivní nákup. Další hodnotní hráči jsou např. bývalý brankář Emiliano Martinez nebo útočník Ollie Watkins. S Villou dokázal Arsenal podobně jako s Leicesterem uspět v obou ligových kláních poslední sezóny. Pointa je, že klub s takovým kádrem určitě bude mířit výše než jen na 8. místo a evropské poháry jsou minimum. Konkurence na špičce roste.

Los Evropské ligy

Arsenal se po roční pauze dokázal vrátit zpět na 5. příčku, což znamená účast v 2. nejprestižnější evropské klubové soutěži. Předminulý ročník vyhrála Sevilla, se kterou se brzy utkáme v rámci přátelského utkání na Emirates Cupu. V témže ročníku dokázal Arsenal dojít až do semifinále, kde nás však zaskočil Villarreal v čele s Unaiem Emerym. Úřadujícím šampiónem je aktuálně Frankfurt. Losování skupin nastane 26. srpna. Technický ředitel Edu v posledním rozhovoru prohlásil, že naše velké nákupy nesměřují jen k tomu, abychom se kvalifikovali do Ligy mistrů, ale cílíme i na trofeje. Jedním z hlavních cílů klubu bude určitě i vítězství v Evropské lize.

Uzavření přestupového okna

Do konce přestupového období zbývá ještě měsíc. Všeobecně se předpokládá odchod Lena, Nilese, Nelsona, Marího, Torreiry, Bellerína a Pepeho. Jaká bude úspěšnost? To je ve hvězdách a nepřekvapilo by mě, kdyby se nám povedlo zbavit se pouze poloviny z výše zmíněných. Snad nám za ně aspoň někdo zaplatí. 🙂