Preview: MANCHESTER UNITED FC – ARSENAL FC


Základní informace

12.2.2014 (středa)

20:45 (SELČ)
 
Emirates Stadium
 Mark Clattenburg – M. Mullarkey, D. Cann (Lee Mason)

 
Slovak Sport 2

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).


Možná sestava

Po sobotním vraždění neviňátek na Anfieldu očekávám dnes, že tým ukáže ten proslavený charakter, konzistenci a trochu té top-top quality. Arsene Wenger nemá moc možností, jak nějak zásadně změnit základní sestavu a asi by to ani kvůli jednomu výbuchu, byť pořádnému, nebylo vhodné, přesto je třeba nějaké změny udělat. Očekávám, že se do sestavy vrátí Gibbs a rozhodně by se měl v základu objevit Rosický. Kdyby byl k dispozici Vermalen, volám možná i po něm, ale takto zůstane stoperská dvojice v obvyklém složení.

Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta, Wilshere – Rosický, Özil, Cazorla – Giroud


Představení soupeře

Celý název

Manchester United Football Club

Přezdívka

The Red Devils

Založen

1878

Stadión

Old Trafford (kapacita 75,731)

Majitel

Glazerovi

Předseda

Joel a Avram Glazerovi

Manažer

David Moyes

Soutěž

Premier League

2012/13

Premier League, 1.místo

Poslední vítěz Premier League zatím v letošní sezóně nepředvádí, že by mířil za obhajobou. David Moyes, který sklízel tolik chvály za práci v Evertonu, letos slyší spíše kritické hlasy. Jeho tým hledí na špici tabulky s pořádným odstupem a do konce sezóny jej čeká ještě perná práce, aby se vyšvihl na příčky zajišťující start v Lize mistrů. Nechci si hrát na fotbalového analytika a pitvat detailně příčiny jejich pádu z výsluní, ale některé věci jsou přeci jenom snadno idetifikovatelné. Pořád platí, co jsem tvrdil před sezónou, že z týmů na špici mají asi nejhůře obsazený brankářský post. Jejich výsledky silně závisí na dvojici Rooney – Van Persie, pokud jim tito hráči chybí, jen těžko se prosazují. To se pokusili vyřešit zimním nákupem Juana Maty, ale je otázka, zda dokážou stáhnout na podzim nabranou ztrátu. V létě se možná až přespříliš upnuli na získání bývalých Moyesových svěřenců Bainese a Fellainiho, z nichž získali pouze druhého jmenovaného a nepřivedli mimo mladíky Varelu a Janka (shodou okolností oba na pozici pravého beka) nikoho dalšího. A nakonec, pouze co do výčtu, nikoliv co do významu – Alex Ferguson byl silná osobnost, dokázal vytvářet ten správný tlak nejen na vlastní hráče, ale i na další osoby kolem. Můžeme jen spekulovat o údajné nadstandardní přízni rozhodčích, ale bez spekulací můžeme říct, že pod Sirem Alexem to Manchesteru zkrátka šlo.


Match Facts

Arsenal

Arsenal doma v lize neprohrál od úvodního zápasu s Aston Villou

Pokud Kanonýří vstřelí první gól, většinou vyhrají (16 z 18 zápasů)

V posledních osmi domácích ligových zápasech jsme dostali pouze jednu branku

Manchester United

Loni touto dobou vedli MUFC tabulku s náskokem 10 bodů

Oproti loňskému ročníku jsou po 25 zápasech horší o 21 bodů, 6 míst, 8 vítězství a 19 branek

Proti Fulhamu poslali do vápna 81 centrů, největší počet od jednoho týmu v zápase od srpna roku 2006, kdy Opta sleduje statistiky. Jen 18 jich našlo adresáta

Head-2-head

V posledních třinácti vzájemných zápasech má výrazně lepší bilanci MUFC – W10 D2 L1

Jediné vítězství v této sérii zajistil brankou Aaron Ramsey v květnu 2011 na Emirates

Celkem oba týmy odehráli již 218 zápasů, United vyhráli 92, Arsenal 79, 47 zápasů skončilo remízou

(BBC)