Preview: New York Red Bulls – Arsenal FC

Arsenal se k dalšímu přípravnému zápasu vydal do New Yorku, kde poměří síly s místními Red Bulls. Klub vznikl v roce 1995 jako NY MetroStars, od roku 2006 je v majetku Red Bull GmbH. Od svého vzniku je účastníkem Major League Soccer, na výraznější úspěch teprve čeká. Dosavadním vrcholem byla účast ve finále soutěže v roce 2008.

Z hráčů Red Bulls je nám nejznámější samozřejmě Thierry Henry. V týmu hraje také Tim Cahill, které ho si nejspíš pamatujete v barvách Evertonu. A úplně neznámý není ani Bradley Wright-Phillips, syn Iana Wrighta a bratr známějšího Shauna, se kterým nastupoval v dresu Manchesteru City. V minulosti se v dresu Metros objevili hráči, kteří v New Yorku většinou končili své úspěšné kariéry – například Lothar Matthäus, Youri Djorkaeff nebo Roberto Donadoni. Opačným směrem, tedy z NY do Evropy, zamířil například Jozi Altidore, který zářil v dresu AZ a loni se trápil v Sunderlandu.

Nominaci Arsenalu na zápas naleznete ZDE. Zápas má výkop ve 23:00 našeho času v sobotu 26.7.2014, vysílat by jej měla stancie ESPN 2.