Preview: NEWCASTLE UNITED FC – ARSENAL FC


Základní informace

29.12.2013 (neděle)

14:30 (SELČ)
 
St.James‘ Park
Prober – Scholes, Hussin (Mariner)

 

Slovak Sport 2

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).


Možná sestava

Možná bude k dispozici Rosický, možná i Koscielny. A skládejte z toho „možná „sestavu. Jistotou je návrat Wilsherea po vypršení trestu. Arsene Wenger hovořil o oddychu pro Özila, ale pokud nebude k dispozici Rosický, moc bych na to nesázel. Dnes tedy postavím dvě jedenáctky – nejprve ta s Rosickým:

Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny (Vermaelen), Gibbs – Arteta, Wilshere – Walcott, Rosický, Cazorla – Giroud

Bez Rosického tam nebude žádná velká změna, jen se prohodí s Özilem. Lukas Podolski předvedl velký návrat proti WHU, ale do hry půjde až jako střídající hráč. Trochu mi ještě leží v hlavě varianta s Cazorlou na středu, místo Özila, a Podolskim na křídle, ale netuším, jestli je Lukas připravený odehrát 60 – 70 minut, zvlášť v takto těžkém zápase. A protože Newcastle budou docela těžký oříšek, ve hře je i varianta s defenzivním dvojblokem Arteta – Flamini.


Představení soupeře

Celý název

Newcastle United Football Club

Přezdívka

The Magpies, The Toon

Založen

9.12.1892

Stadión

St.James‘ Park (kapacita 52,404)

Majitel

Mike Ashley

Manažer

Alan Pardew

Soutěž

Premier League

2012/13

Premier League, 16. místo

V neděli to bude přesně rok, kdy si Straky přijeli na Emirates Stadium pro opožděnou vánoční nadílku. Sedm banánů, to je vydatná porce vitamínů takhle uprostřed zimy a proto se vedení týmu ze severovýchodní Anglie pustilo v lednu do hořečnatých nákupů. Snad ještě pod vlivem zápasu s Arsenalem rozhodli se vydat „francouzskou“ cestou. Během dvaceti lednových dnů, konkrétně od 4. do 24., dorazilo do klubu pět francouzských fotbalistů dohromady za skoro dvacet miliónů liber. Newcastle se tak po letošním angažování Loica Remyho ma hostování stal nepopiratelně baštou fotbalových vyslanců země galského kohouta – skoro třetina francouzských hráčů v Premier League obléká dres Strak.

A co Strakám francouzská invaze přinesla? Loni žádné výrazné zlepšení, ale nejdůležitější pro Newcastle zcela jistě bylo zachování prvoligové příslušnosti. Letos už myslí výše, po povedeném podzimu se drží na šesté příčce s minimálním odstupem na špici ligy, na první Arsenal ztrácejí pět bodů.


Match Facts

Arsenal

Kanonýři výhrou nad West Hamem přerušili svou nejhorší výsledkovou sérii sezóny – tři zápasy bez výhry

Arsenal (společně se Spurs ) získal nejvíce bodů ve venkovních zápasech z celé ligy – 19

Arsenal je nejlepším týmem EPL za rok 2013, letos získal 79 ligových bodů a nikdo jej již nemůže překonat

Newcastle

Straky vyhrály sedm z devíti posledních zápasů

V patnácti z posledních šestnácti zápasů Newcastle skóroval

Yoan Gouffran se mezi střelce zapsal v každém z posledních pěti zápasů

Head-2-head

Minulou sezónu padlo ve vzájemných zápasech 11 branek, ale jen jeden na St.James’Park

Arsenal  vyhrál naposledy v Newcastlu 1:0

Z posledních šesti ligových domácích zápasů proti Arsenalu nedokázali Magpies vyhrát ani jeden (D4 L2)

Bilance posledních 12 vzájemných zápasů z pohledu Arsenalu je W6 D5 L1

(BBC)