Preview: RSC Anderlecht – Arsenal FC

Anderlecht zatím v belgické lize drží první místo v tabulce a neprohrál jediný zápas. Doma zatím ztratil body jen po bezbrankové remíze s Genkem, dokázal uhrát remízu i na hřišti dalšího rivala – Club Brugge. V ofenzivě těží především z branek Aleksandara Mitroviče a Matiase Suareze. Zvlášť vysoký Mitrovič nám zřejmě bude dělat potíže. Pozornost doporučuji věnovat i záložníkovi Youri Tielemansovi, který se loni v říjnu stal nejmladším Belgičanem, který hrál zápas Ligy mistrů, v 16 letech 4 měsících a 25 dnech. V sedmnácti letech je již stálým členem základní jedenáctky. A možná si z některých dílů přestupních spekulací pamatujete jméno Dennis Praet. Dvacetiletý ofenzivní záložník hraje v Anderlechtu už čtvrtou sezónu a vstřelil zatím jedinou letošní branku belgického týmu ve skupině Ligy mistrů.

Anderlecht zavítal v prvním kole na hřiště Galatasaraye a v Istanbulu držel díky gólu Praeta v 52. minutě nadějný výsledek 0:1 až do nastaveného času, ve kterém vyrovnal Burak Yilmaz. Ve druhém kole musel doma přetrpět potupnou porážku 0:3 od Borussie, která oč hůř hraje v Bundeslize, o to lépe se jí daří v Lize mistrů.

Zápas budou řídit španělští rozhodčí ve složení Carlos Velasco Carballo – Roberto Alonso, Juan Yuste – Carlos Del Cerro, Jesús Gil Manzano (Angel Nevado Rodriguez), přímý přenos utkání bude k dispozici na Prima Cool.

(Článek bude aktualizován)