Preview: SOUTHAMPTON FC – ARSENAL FC


Základní informace

28.1.2014 (úterý)

20:45 (SELČ)
 
St.Mary’s Stadium
Lee Mason – Collin, Long (Williamson)

 

Slovak Sport 1

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).


Možná sestava

K týmu se znovu připojí Arteta a Ramsey a protože nejspíš nebude k dispozici Wilshere, utvoří středovou dvojici právě oni dva. V brance a v obraně nemáme moc otazníků, snad jen jediný – Gibbs nebo Monreal? Já tipuji Monreala. A protože Alex Oxlade-Chamberlain prý ještě není úplně stoprocentně připraven, tipuji, že Girouda na hrotu bude podporovat trojice Cazorla, Özil, Podolski. Celkově to tedy podle mých předpokladů vypadá na sestavu:

Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Arteta, Ramsey – Özil, Cazorla, Podolski – Giroud

V základě sestavě může dostat prostor také Tomáš Rosický. Pokud je fit a připraven, může buď nahradit Ramseyho nebo se stát současní asi nejtvořivější trojice, kterou můžeme dát dohromady v záloze – Rosický, Özil, Cazorla.


Představení soupeře

Celý název

Southampton Football Club

Přezdívka

The Saints

Založen

1885

Stadión

St.Mary’s Stadium (kapacita 32,589)

Majitel

Katharina Liebherr

Předseda

Gareth Roberts

Manažer

Mauricio Pochettino

Soutěž

Premier League

2012/13

Premier League, 14. místo

Saints dokázali loni obhájit prvoligovou příslušnost a v letošní sezóně se snaží hrát s vyššími ambicemi. satrt do sezóny měli parádní, z prvních jedenácti zápasů šest vyhráli, pak jim ale došel dech a od konce listopadu čekali skoro měsíc na vítězství. To přišlo na Boxing Day, ale na výborné výkony z počátku sezóny už Saints nenavázali. Pro názornost – bilance prvních jedenácti zápasů je W6 D4 L1, následujících jedenáct zápasů odehráli s bilancí W2 D3 L6. Takže po 22 zápasech je z toho 9.místo.

Ke klidu v klubu asi nepřispěl ani odchod šéfa klubu – Nicola Cortese oznámil 15.1.2014 svůj konec v klubu. Do klubu přišel v roce 2009 a s pomocí majitele Markuse Liebherra dokázal vytáhnout Svaté až do Premier League. Již dlouho se mluvilo o neshodách mezi ním a Katherinou Liebherr, která převzala po smrti svého otce v roce 2010 vlastnictví klubu. Příčinou měla být údajná snaha paní Liebherr prodat klub. V klubu i nadále zůstává manažer Mauricio Pochettino a Katherina Liebnerr také popřela informace o prodeji některých klíčových hráčů. Adam Lallana, Luke Shaw či Rickie Lambert by tedy měli být i na začátku únoru v kádru Southamptonu.


Match Facts

Arsenal

Arsenal sdílí nejlepší bilanci ligy v počtu bodů z venkovních zápasů (25 bodů v 11 zápasech)

Obrana Arsenalu je nejpevnější v lize – pouze 19 inkasovaných branek a 10 čistých kont

A stydět se nemusíme ani za bilanci našich střel – 53% mířilo na branku, to je nejlepší číslo v lize

Southampton

V posledních jedenácti zápasech dostali 20 branek, v prvních jedenácti zápasech sezóny jich inkasovali jen 5

Saitns rádi hrají s míčem, jejich průměrný podíl držení míče je 58%, lepší je jen Swansea (59%)

Rickie Lambert čeká na 100.gól v dresu Southamptonu (jen ať čeká dál)

Head-2-head

V listopadu 2002 prohrál Arsenal na St.Mary’s Stadium2:3, od té doby devět zápasů všech soutěží se Saints neprohrál

Poslední dva vzájemné zápasy na St.Mary’s Stadium skončili 1:1

(BBC)