Preview ZápasuArsenal : Aston Villa

Forma

2-3-0

0-1-4

Předcházející zápasy

  • 13.12.2015 Aston Villa 0:2 Arsenal
  • 30.5.2015 Arsenal 4:0 Aston Villa

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Mark Clattenburg

Už je to tady. Mé poslední preview v této sezóně. Tentokrát začnu trochu obšírněji a pokusím se trochu shrnout celou sezónu. Ročník 2015/16 rozhodně nenaplnil očekávání. Po vydařeném podzimu, kdy jsme po 19 kolech okupovali první příčku Premier League o skóre před Leicester City, se něco stalo. Arsenalu jakoby došel dech, což je dost ironické vzhledem k tomu, jak jsme to samé předpovídali právě Leicesteru. Přišly ztráty, které přijít neměly a body nám začali proklouzávat mezi prsty.

Především měsíční krize, která přišla v polovině února nás stála spoustu psychických sil. Arsenal se během tohoto relativně krátkého období dostal z velmi nadějně rozehrané sezóny do absolutního srabu. Ze tří potenciálních trofejí nám zůstaly jen oči pro pláč.

Když se na to realisticky podíváme, tak na Ligu mistrů tento tým nikdy neměl. Už fakt, že došlo ke změnám v rozřazení týmů při losování nám dost ztížil situaci ve skupině. Mistři měli zajištěný první koš a ten zbytek musel doufat, že dostane přijatelného soupeře ze slabší soutěže. To se nám nepovedlo a dostali jsme Bayern. Klub, který v posledních letech Lize mistrů kraloval i přesto, že pod Guardiolou nikdy nezvítězil. Můžeme si sice nalhávat, že druhé místo nám sebraly tristní výkony proti Dinamu a Olympiakosu, ale i tak bychom byli o skóre za Bayernem. To vedlo k vylosování těžšího soupeře a jak naschvál přišla slavná Barcelona, která nám ukázala, jak se hraje efektní fotbal.

V lize jsme zase nedokázali přetavit slova ve výkony. Náš tým byl samá rétorika, ale skutek utek. Pořád jsme četli, jak je důležité soustředit se na další zápas a udržet si konzistenci, ale už to začínají být spíše prázdné fráze. My chceme od týmu vidět činy a ne jen naučené odpovědi. Samozřejmě manažer musí odpovídat na to, co se ho ptají. I tak je mi záhadou, že si to hráči nevezmou více k srdci, když to pořád opakuje. Jestli jsme něco odkoukali od španělských velkoklubů, tak je to rozhodně rozhazování rukama a frustrované pohledy směrem k rozhodčímu. V tom se vážně vyrovnáme světové špičce. Je však na čase, aby tým bojoval dokud neuslyší hvizd rozhodčího a ne když si to sám usmyslí.

Co se týče FA Cupu, tak je mi obrovskou záhadou, že jsme selhali. Hrát na domácím hřišti proti týmu ze středu tabulky a nechat si dát ze dvou akcí dvě branky je vážně k zamyšlení. Soupeř měl jen 2 nebezpečné hráče v celém týmu, kteří byli schopní něčeho víc. I tak si je obránci nedokázali uhlídat. Tohle je Premier League. Každý tým je nebezpečný. Přijde mi, že hráči na to občas zapomínají a říkají si „však my to nějak zvládnem“.

V létě nás čeká mírná přestavba týmu. Můžeme dát sbohem Rosickému, Artetovi a Flaminimu. Otázkou je, jestli dojde i k dalším odchodům. Jak jsme se už několikrát bavili v diskuzi, britské jádro nám nefunguje podle představ. Wilshere, Welbeck a Chamberlain jsou velmi náchylní na zranění a nemůžeme se na ně 100% spolehnout i co se týče výkonů. Gibbsovi se sice rapidně snížil počet zranění, ale to jen díky tomu, že 80% zápasů odehrál po většinu doby spolehlivý Monreal. Walcott má občas záblesky, ale do naší ligy(našeho stylu?) se prostě nehodí. Hrajeme po většinu času do plných a Theo je úžasný hráč do protiútoku a otevřené obrany. Myslím, že třeba Leicester by ho dokázal využít 10x líp a Walcott by se zařadil lusknutím prstů na úroveň Vardyho. Budeme si muset počkat, co AW vymyslí. Spekuluje se o Lewandowskim, ale nejsem si jistý, jestli ho manažer dokáže přesvědčit ať už slovy nebo penězi.

Jestli jste dočetli až sem, tak gratuluji a pojďme se v krátkosti podívat na Villu. Celek z Birminghamu je letos opravdu příšerný a vypadá to, že zakončí sezónu jen o 6 bodů lépe než před 8 lety Derby County. Aston Villa k něčemu podobnému směřovala už loni, když se udržela na posledním nesestupovém místě, ale i tak jsem od nich čekal víc. Je to přece jen finalista z loňského FA Cupu, tak v nich musí něco být nebo ne? Villa dokázala venku zvítězit jen jedinkrát a tak se Arsenal asi nemá čeho bát a naopak by se mohl rozloučit s fanoušky pořádnou kanonádou. Největší hrozbou soupeře bude Jordan Ayew. Nejlepší střelec si připsal na konto pouhých 7 branek. Náš soupeř už nemá o co hrát a očekávám jednoznačnou záležitost.

Vzhledem k tomu, že mě v srpnu čekájí státnice, bude tohle asi poslední preview, které v dohledné době napíšu. Všem čtenářům tímto chci poděkovat za pozornost a věrnost. Svému nástupci přeji hodně štěstí. Snad se příště uvidíme už v novém kabátu.

COYG.

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor