Preview ZápasuArsenal : Liverpool

Forma

0-0-0

0-0-0

Předcházející zápasy

  • 13.1.2016 Liverpool 3:3 Arsenal
  • 24.8.2015 Arsenal 0:0 Liverpool

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Michael Oliver

Tři měsíce čekání jsou u konce. Premier League je zpátky a s ní i náš milovaný Arsenal, který se bude letos znovu bít o ty nejvyšší příčky. Už předem je jasné, že to nebude snadný úkol. Naši rivalové totiž značně posílili. Přišli noví manažeři i nové hvězdy.  Faktem ovšem zůstává, že se všichni budou snažit, aby se neopakovalo to, co se stalo minule. Týmy, které na posily často vynaloží astronomické sumy, přece nemůžou končit pod týmem typu Leicester, který utratí sotva čtvrtinu. To je přece ostuda. Na druhou stranu to je pozitivní příklad, že ani peníze nejsou všechno a se správným přístupem a velkou porcí štěstí lze pohnout i horou.

Arsenal do sezóny nejde v úplné pohodě. Tři hráči jsou dlouhodobě zranění (Mertesacker, Welbeck, Jenkinson) a čtvrtý (Gabriel) k nim pravděpodobně přibude po posledním přátelském duelu s Man City. K tomu si přidejte ještě trojici reprezentantů, kteří sotva začali trénovat po návratu z dovolené a máte zaděláno na průšvih. Na otázku jestli za to může nepřízeň osudu nebo nezodpovědnost manažera si v duchu odpovězte sami. Faktem je, že se Mertesacker zranil již před dvěma týdny a slibovaná posila tu stále není. Když na současnou situaci aplikuji známé české přísloví „Jak si usteleš, tak si lehneš.“, tak musím říct, že našemu manažerovi se bude ležet opravdu zle.

Možností jak vyřešit naši defenzivní marodku se nabízí hned několik. Nejriskantnější řešení by bylo nominovat na zápas Laurenta Koscielny, který má za sebou teprve pár tréninků a s kondicí na tom nebude nejlépe. Hnát ho do zápasu a riskovat zranění by opravdu nebylo nejmoudřejší. Další možností je kombinace jednoho z našich nadějných mladíků (Chambers/Holding) vedle zkušenějšího hráče, který už má něco za sebou (Debuchy/Monreal).  Tohle řešení působí nejreálněji. Oba zkušení krajní beci už na stoperu párkrát zaskočili a tak jim tato pozice nebude úplně cizí. Třetí možností je vložit důvěru v naše mladíky a doufat, že po hození do vody budou plavat. Holding teprve okusil jaké to je hrát proti celku z Premier League a dopadlo to laciným gólem. Chambers má už více zkušeností, ale v minulé sezóně si skoro nekopl. Čtvrtou a hodně hypotetickou možností je urychleně koupit nového obránce a po pár trénincích s týmem ho nasadit. Tady už se jedná spíše o sci-fi, protože našemu přestupovému týmu schází jedna podstatná vlastnost a tou je rychlost.

Liverpool před sezónou značně obměnil kádr. Tým opustili Ibe, Allen, Škrtel, Smith nebo nám dobře známý Kolo Touré. Opačným směrem naopak zamířili Mané, Wijnaldum, Karius, Klavan, Matip nebo Manninger. Klopp se údajně ještě shání po levém obránci a na prodej je Benteke, který přišel do Liverpoolu s velkou slávou před rokem a nedokázal se prosadit. Liverpool vyšel každý z jeho deseti gólů na £3,25m. No nekup ho!

Liverpool naštěstí pro nás také trápí marodka a momentálně jsou na čele celé Premier League s osmi hráči mimo hru. Tito hráči zápas určitě nestihnou: Sakho, Gomez, Leiva a Karius. Nad těmito hráči visí otazník: Sturridge, Lovren, Milner a Grujic. Arsenalu také hrají do karet statistiky. V posledních pěti domácích zápasech s Liverpoolem neprohrál. COYG.

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor