Preview ZápasuArsenal : Norwich

Forma

2-3-0

2-1-2

Předcházející zápasy

  • 29.11.2015 Norwich 1:1 Arsenal
  • 11.5.2014 Norwich 0:2 Arsenal

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Mike Jones

Už jen třikrát se v ročníku 2015/16 podíváme na Arsenal. Poslední týdny byly velmi frustrující a ani šestizápasová série bez porážky fanoušky příliš nenadchla. Po výborných výkonech proti Evertonu a Watfordu přišlo tuto sezónu už několikáté vystřízlivění a ztráty proti slabším soupeřům. Arsenalu to prostě nejde a na manažerovi nejde vidět nějaké zlepšení. Změny v základní sestavě jsou minimální, střídání podle stejné lajny a výroky, kterými spíše dráždí něž uklidňuje. Možná by stálo za úvahu, kdyby se třeba upravilo rozestavení, vyměnili se někteří hráči a týmu by se dodal jiný impuls. Samozřejmě experimentování v této části sezóny by mohlo mít i velmi negativní efekt, ale současná situace tomu vybízí spíše než jen k sezení se založenýma rukama.

Nesmíme však zapomínat, že fotbal je kolektivní sport a každý si nese svůj díl viny. Hezky to řekl Thierry Henry po zápase se Sunderlandem. „Všichni nesou vinu. Když zvítězite, všichni musí podat dobrý výkon. Od správce dresů až po sekretářku pracující na recepci tréninkového hřiště. Všechno musí být v pořádku a když prohrajete, tak je to stejné. Nemůžete házet vinu jen na hráče nebo jen Arsena nebo jen na fanoušky, atd. Je to týmová práce. Vyhráváte a prohráváte jako tým. Arsenal se teď musí přeskupit a pokusit se příští sezónu o nápravu. Souhlasím v tomhle s Arsenem, že není třeba změnit mnoho, aby byl tým úspěšný.“

Stejně jako minulý zápas, tak i tento bude boj. Norwich má stejně bodů jako 17. Sunderland a bude se bít o to, aby se jejich pouť Premier League prodloužila o rok. Největším tahounem hostů je bezesportu Wesley Hoolahan. Tento třiatřicetiletý ofenzivní záložník si připsal 4 branky a 8 asistencí a je tak nejproduktivnějším hráčem Kanárků.

COYG.

Autor