Preview ZápasuNorwich : Arsenal

Forma

1-1-3

0-3-2

Soutěž: English Premier League

Stadion: Carrow Road

Rozhodčí: Paul Tierney

Král je mrtev.

Ať žije král.

Je to tak, Arsenal se konečně rozloučil s Unaiem Emerym. Přišlo to sice o měsíc později, než se to stát mělo a stálo nás to spoustu bodů, nicméně je to tady a máme tak naději, že sezona neskončí úplným fiaskem. Můžeme jen doufat, že vložená důvěra ve Freddiho Ljungberga bude mít podobný dopad na mužstvo, jako když loni United angažovali „Oleho“ po propuštění Mourinha. Ex útočník REDS si tehdy vysloužil díky zlepšeným výsledkům permanentní smlouvu. Zvládne to i Freddie? Uvidíme.

Josh Kroenke se při otázce, kdy můžeme očekávat nového hlavního trenéra, vyjádřil poměrně logicky:

Díky naší důvěře ve Freddieho, máme možnost hledat nového trenéra důkladně. Je to o nalezení správného kandidáta, nikoliv nalezení prvního kandidáta.

Nedáme tedy klíče od auta prvnímu floutkovi, co projeví zájem ale počkáme si, aby to dávalo smysl i z dlouhodobého hlediska. Nikdo nechce, abychom se stali klubem, který střídá trenéra každé dva roky. Jestli se vyslouží permanentní smlouvu Freddie, nebo nás převezme Allegri, nebo Pochettino, ukáže až čas. Teď je ale čas se dívat k nejbližšímu zápasu a odrazit se konečně ode dna.

Současný stav mužstva je tristní:

  • 8 zápasů bez výhry
  • 9. příčka v Premier League
  • záporné skóre – 1
  • 8 bodová ztráta na 4. místo

Freddie neměl na přípravu mnoho času. Od propuštění uběhly jen dva dny a nelze čekat nějaké radikální změny. Možná se snad dočkáme aspoň věcí, které dávají smysl. Tedy útočné trojice Aubameyang – Lacazette – Pepe, které bude zásobovat kreativními přihrávkami Özil na pozici desítky a za nimi Torreira jako defenzivní záložník a nikoliv ofenzivní a další běhavý záložník vedle něj. Taky bude zajímavé sledovat, kdo nastoupí v obraně. Luiz i Sokratis byli letos opravdu hodně hodně špatní. Možná vedle sebe tak nastoupí Holding a Chambers. Nicméně tohle všechno je vaření z vody. Uvidíme až za několik hodin, jak to vlastně bude vypadat. Nejdůležitější je teď vyhrát a získat prvotní sebedůvěru. Blíží se složité Vánoční období a los nebude jednoduchý. Potřebujeme získat maximum bodů a získat 4. příčku. COYG!

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor