Preview ZápasuBrighton : Arsenal

Forma

0-4-1

3-1-1

Soutěž: English Premier League

Stadion: Falmer Stadium

Rozhodčí: Martin Atkinson

Premier League je zpátky. Vstoupili jsme do ní sice levou nohou, ale s výhrou proti Man City stejně nikdo z nás nepočítal a třeba si teď spravíme chuť s rovnocenným soupeřem. Pokud ve vás hrklo, je mi líto, ale je to tak. Při pohledu na tabulku, kde se Arsenal momentálně nalézá až na 9. pozici, je třeba brát věci realisticky. Na TOP 6 letos nemáme a budeme rádi, když skončíme alespoň v 1. polovině tabulky. Koneckonců třeba nám v příští sezoně pomůže absence v evropských soutěžích. Finančně to bude sice slabší a opustí nás pár hvězd, ale v této situaci se jim opravdu nelze divit ani jim to zazlívat.

Nicméně pojďme k dnešnímu  zápasu. Minulé utkání bude mít na to dnešní  velký vliv a to především v zadních řadách. Pablo Mari bude rád pokud za Arsenal ještě tuto sezonu nastoupí. David Luiz nemůže nastoupit kvůli červené kartě nadcházející dva zápasy, ale u něj bych se nezlobil, kdyby za nás už nenastoupil nikdy. Sokratis bude ještě dva týdny nedostupný a Chamberse trápí dlouhodobé zranění kolene. Tím nám zbývají pouze Shkodran Mustafi a Rob Holding. Spekuluje se, že ještě Zach Medley trénuje s týmem a objeví se pravděpodobně na lavičce.

Pro Roba Holdinga by to mohla být velká šance, jak se ještě v červenobílém dresu ukázat. V letošní sezoně má na svém kontě pouze 654 odehraných minut a jeho zranění z minulé sezony se na něm zjevně značně podepsalo fyzicky i co se týče psychické pohody. William Saliba nám v této sezoně taky ještě nebude moct pomoci a sám jsem zvědavý, jestli je tak dobrý, jak od něj očekáváme. I kvůli tomu je to pro Holdinga šance ukázat, zda-li na to ještě má.

V záloze nemůžeme počítat s Granitem Xhakou, jehož zraněný kotník ho odstaví za čáru minimálně pro dnešní zápas. Nelze počítat ani s Lucasem Torreirou, jež se vrátí do plného tréninku až za 2-3 týdny, takže realisticky ho uvidíme až příští sezonu. Arteta má tak k dispozici Mattea Guendouzi, Joea Willocka, Daniho Ceballose a samozřejmě Mesuta Özila, který nefiguroval v minulém zápase ani na lavičce a byl podle trenérových slov vynechán z „taktických důvodů“. Ať už jsou ty důvody jakékoliv, Mesut Özil v nejlepší formě by se nám rozhodně hodil. Bohužel, od podpisu své poslední smlouvy to je jen stín hráče, co byl před tím a pro klub představuje spíše zátěž, které by bylo vhodné se zbavit.

Alespoň v útoku má Mikel Arteta z čeho vybírat. Aubameyang, Lacazette, Pepe, Martinelli, Nelson, Saka a Nketiah ukazují na velmi dobrou šířku kádru. Nicméně jak už hlavní kouč naznačil v minulé sestavě, vypadá to, že se v nadcházejících sezonách bude soustřeďovat hlavně na to, dávat šanci našim odchovancům a všeobecně mladým hráčům. Leckoho překvapila absence Pepeho a Lacazetta. Vůbec je k zamyšlení, že se přes naší nejdražší posilu v historii prosadí 18-letý mladík, který letos velmi slušně zaskakoval na pozici levého obránce. Saku bych vůbec raději viděl na levém křídle. Nicméně uvidíme, jak to Arteta nastaví tentokrát. Nepřekvapila by mě ani větší rotace vzhledem k fyzičce hráčů. COYG!

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor