Preview ZápasuLeicester : Arsenal

Forma

4-0-1

1-3-1

Soutěž: English Premier League

Stadion: King Power Stadium

Rozhodčí: Hlavní: Chris Kavanagh. Asistenti: Daniel Cook, Constantine Hatzidakis. Čtvrtý: Anthony Taylor.

Jeden z klíčových zápasů letošní Premier League sehraje Arsenal v sobotu. Od 18:30 se představí na půdě Leicesteru, přičemž výhra ho může znovu nakopnout a poslat k TOP 4. Naopak prohra by mohla znamenat velké problémy.

Utkání nemusí ještě ani začít a Gunners se můžou nacházet pod velkým tlakem. Přibližně o půl čtvrté středoevropského času skončí zápas mezi Chelsea a Crystal Palace. Pokud se v derby bude z úspěchu radovat favorit, tak před večerním zápasem bude ztráta na třetí místo již devět bodů. Ta může vzniknout rovněž na čtvrtý flek. V případě, že Leicester potvrdí formu. A roli favorita?

Po jedenácti kolech se Leicester ocitá na dělené třetí pozici. Došel si pro třiadvacet bodů, za sebou má již zápasy s většinou kvalitnějších protivníků. Ve druhém kole remizoval na hřišti Chelsea 1:1, v pátém kole prohrál na Manchesteru United 0:1.  Další utkání vyhrál doma nad Tottenhamem 2:1. Podruhé v sezóně prohrál na Liverpoolu 1:2, branku obdržel v pětadevadesáté minutě z penalty.

Výborná forma v Premier League se ukazuje od začátku sezóny. Velký podíl se připočítává Brendanu Rodgersovi, který pode posledních informací byl vykoupený z Celticu za 8,8 milionů liber. (transfermarkt.de) Leicester kromě dvou porážek od třetího kola vždy zvítězil, naposledy zaslouženě vyhrál na půdě Crystal Palace 2:0.

O návratu do Ligy mistrů bude letos bojovat s Arsenalem. Ten se však v uplynulých týdnech pořádně natrápil. Od 21. října na Sheffieldu United odehrál šest zápasů, přičemž vyhrál jediný zápas nad Vitórií 3:2, čtyřikrát byly k vidění remízy a jeden zápas bez zisku bodu.

Trenérská židle pod Unaiem Emerym se ke všemu začíná pořádně prohýbat. Nespokojení fanoušci mu častěji vyčítají méně atraktivní styl hry a žádný posun. Emery postupně začíná být nepřímo podrážený. Chtě či nechtě se vyhýbá otázkám a odpovídá na jiné záležitosti. Tlak s největší pravděpodobností velmi pociťuje, a proto v důležitém zápase postaví nejsilnější možnou sestavu, ačkoliv s ní vnitřně nebude souhlasit.

Základní jedenáctka by neměla minout Lena, Sokratise, Luize, Guendouziho, Aubameyanga. Xhaku do takhle těžkého zápasu nepostaví, Ceballos je po středě zraněný. Chybět by tak v záloze neměli Torreira ani Özil, od první minuty bude hrát také Lacazette a Pepe. Co se týče obrany, menší otazníky zůstávají na krajích. Tierney od 30.10. nastoupil do tří zápasů, dvakrát hrál téměř devadesát minut, na Liverpoolu v podstatě poločas. Bellerin byl ve středu na lavičce, Chambers však ani v nominaci. Zkusí Hectora v záloze? Nebo Sokratis zůstane na lavičce, Calum půjde na stopera a Hector na pravý kraj?

Vše hraje do líbivých barev Leicesteru. V současné době by se i remíza dala považovat za cenný bod. Kdo zvládne lépe zápas o šest bodů?

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Střídající

Autor

Články o zápase

Report ze zápasu