Preview ZápasuArsenal : Crystal Palace

Forma

3-1-1

1-3-1

Soutěž: Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Mike Dean

8. kolo Premier League zakončí večerní zápas Arsenalu s Crystal Palace. Hlavním tématem je návrat legendy Patricka Vieiry do severního Londýna. Doufám, že se kapitánovi Neporazitelných dostane zaslouženého vřelého přivítání. Palace patří v tabulce zatím čtrnáctá příčka, tři body za Arsenalem. Paddyho svěřenci zatím v sezoně vyhráli jen nad Tottenhamem, potrápili však i West Ham, Leicester nebo Brighton, nečeká nás tedy vůbec nic lehkého. Klíčový by mohl být minisouboj Tomiho se Zahou, který bude určitě zlobit. V naší sestavě nečekám změny, ale zajímavou variantou by mohlo být zatažení Martina Odegaarda na místo Sambiho a šance pro Pepého. V domácích zápasech by se mi tato varianta líbila, uvidíme jak to vymyslí Mikel. Tak či tak dnes potřebujeme tři body, které by nás přiblížily pohárovým příčkám. Jak dnes tipujete sestavu a výsledek vy? COYG

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Komentáře

  • Feri (karma: 6284) #1

   Chápu tu myšlenku ale podle mě to neřeší vůbec problém. Tak rozhodčí řekne na tiskovce že to tak viděl, dle jeho názoru to byla/nebyla ruka atd, však každý si musí i do zápisu o zápasu tyhle situace obhájit. Absolutně to nijak nezmírní veřejnou debatu, možná ba naopak.
   – Co by sakra pomohlo je nastolit jasná pravidla obzvláště u sporných situaci jako ruka, faul ve vápně, červená. Poté dělat detailní školení všem rozhodčím se stovkami příkladů na videu kde to musí posoudit. Pokud by rozhodčí posoudil třeba 95% situací správně ze 100 videí, tak by mohl pískat v PL.
   – Krok číslo 2 je po zápase řešit s komisí rozhodčích jeho rozhodnutí, tak aby bylo jasné co udělal správně a co špatně a příště se to neopakovalo. Pokud rozhodčí nebude schopen udržet při zápase laťku kvality, bude muset dostat pauzu a znovu projít kurzy.
   – Tyto konkrétní a jednoduché kroky by okamžitě zlepšili výkony rozhodčích, samozřejmě do toho je třeba to stejné pro pomezní a lidi za VARem. Rozhodně se to částečně děje ale z těch šílených výsledků rozhodčích a často těch stejných stále do kola je rozhodně ten systém špatný. Poté by nebyly třeba žádné tiskovky a další nesmysly, stačí když den potom vydají profesionálové z komise rozhodčí jasné vyjádření bez alibismu, zda a proč to bylo správně nebo ne a co udělají pro nápravu pro příště…

 1. jakub (karma: 12228) #1

  Chtěl bych vidět Sambiho, CP má ve středu hřiště celkem zkušené hráče jako Milivojevič 30 let a McArthur 34 let, je teda fakt, že Sambi těch zkušeností tolik nemá ale defenzivně mi přijde jako lepší volba než tam mít Odegaarda s ESR.
  S Pépém by to bylo hodně ofenzivní a někdo bude muset pomáhat se Zahou.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.