Preview ZápasuArsenal : Chelsea

Forma

2-2-1

3-2-0

Soutěž: League Cup

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Michael Oliver

Arsenal si přivezl z 1. kola slušný výsledek (0:0) a pokud využije domácí půdy, mohl by se po sedmi letech radovat z postupu do finále. Nicméně je třeba udělat ještě poslední krok. Porazit Blues.

A nebude to vůbec jednoduchý úkol. Arsenal se nemůže spolehnout na několik hráčů základu a po přestupovém exodu a odchodu Walcotta, Coquelina a Alexise není moc z čeho brát. Nejsložitější je situace v útoku, kdy nebudou připravení Giroud ani Welbeck. Mkhitaryan se navíc nemůže zápasů zúčastnit, protože již do soutěže naskočil jako hráč United.

Nezbývá tedy nic jiného než věřit mladíkům, kteří budou tvořit velkou část lavičky. Navíc bych se vůbec nedivil, kdyby na pravém křídle nastoupil Reiss Nelson a na levé straně obrany Ainsley Maitland-Niles. Ten dostává mnohem více příležitostí, než bychom si na začátku sezony představovali. Zvlášť když nalevo máme ještě Seada Kolasinaca, který má přece jen s touto pozicí mnohem více zkušeností. Nicméně už minulé utkání proti Crystal Palace ukázalo, že Wenger momentálně preferuje spíše mladého Angličana, když při zranění Monreala poslal na hřiště právě jeho.

Chelsea má podobně jako Arsenal rozporuplnou formu. V posledních šesti zápasech Blues skončilo skóre po 90 minutách hned pětkrát remízou.  Z toho dokonce tři zápasy 0:0. Není divu, že se Conte snaží za každou cenu přivést na Stamford Bridge útočníka. A zatímco u nás se spekuluje o Aubameyangovi, Chelsea dle spekulací touží po Edinovi Džekovi.

Zápas to bude zcela jistě vyrovnaný a příliš bych se nedivil, kdyby došlo i na penalty. Naštěstí nebude chytat Péťa Čech, takže by ani tzv. penaltová loterie nemusela být úplně ztracená. COYG!

Marodka
Arsenal: Cazorla, Giroud, Welbeck, Ramsey(?), Monreal(?)
Chelsea: Morata, Courtois(?), Christensen(?), Drinkwater(?), Cahill(?), Fabregas

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor