Preview ZápasuArsenal : Stoke

Forma

2-0-3

0-3-2

Předcházející zápasy

  • 19.8.2017 Stoke 1:0 Arsenal
  • 13.5.2017 Stoke 1:4 Arsenal

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Craig Pawson

Reprezentační pauza je konečně u konce a vracíme se k naší ligové sezóně. Jak už letmý pohled na tabulku napoví, 4. místo je nedostižné. Faktem ale zůstává, že pořád můžeme zabojovat s Chelsea o pátou příčku, takže motivace by tu určitě byla. Hlavně bychom měli zajištěný přímý postup do Evropské ligy bez nutnosti kvalifikačních kol. Teď už ale k zápasu.

Stoke City se letos velmi nedaří a to především na venkovní půdě. Momentálně se naši neoblíbení soupeři nacházejí až na předposlední příčce s 27 body po 31 zápasech. Venku si dokonce během 15 kol připsali jen jediné vítězství (1-5-9) a to na půdě Watfordu. Upřímně bych nikoho z Premier League neviděl spadnout raději než právě Potters. Momentální forma je taky bídná. Poslední výhru si připsali 20. ledna doma proti Huddersfieldu. Arsenal se naproti tomu po trapné únorové sérii zvedá a mohli bychom se dočkat i delší vítězné série. Snad.

Arsene Wenger může na zápas počítat skoro se všemi hráči. S výjimkou věčného maroda Cazorly má k dispozici celý tým. Do tréninku se vrátil i Alexandre Lacazette, který bude v následujících týdnech stát před velkou výzvou. V lize se bude prát o místo na slunci s Aubameyangem a v Evropské lize se od něj očekává střílení branek a zajištění finále. Nebude to mít lehké, ale svou šanci určitě dostane. Pořád bych oba dva rád viděl v jedné sestavě. Otázkou je, jestli jsme vůbec schopní změny systému, tak aby to vyhovovalo všem. Uvidíme, ale žádné zázraky v tomto ohledu nečekám. COYG!

Marodka
Arsenal: Cazorla
Stoke: Choupo-Moting, Grant, Ireland, Cameron (má šanci nastoupit)

 

 

 

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor