Preview ZápasuArsenal : Liverpool

Forma

0-0-0

0-0-0

Soutěž: Community Shield

Stadion: Wembley

Rozhodčí:

Není to ani celý měsíc, co Arsenal zvítězil ve Wembley nad Chelsea a nová sezóna je tady.  Arsenal se tentokrát v podstatě na začátku své přípravy utká s Liverpoolem o anglický super pohár neboli Community Shield. Těžko odhadovat, jak zápas dopadne nebo vůbec jaké týmy nastoupí. Jestli to manažeři budou brát na lehkou váhu a dají šanci mladíkům nebo nasadí to nejlepší, co mají. Ono liga samotná začíná až 12. září, takže bych to přece jen bral jako přípravný zápas. Ono se to nikdy nebralo jinak ani před Covidem. Myslím, že co se týče reputace a hodnoty trofeje, je téměř na chvostu. Za sebe to vidím takto:

  1. Champions League
  2. Premier League
  3. FA Cup
  4. Community Shield
  5. League Cup

Liverpool je na tom, co se týče přípravy na zápas podobně jako my. Odehrál jen o jedno utkání víc. Nejdříve porazil 3:0 Stuttgart a následně remizoval se Salcburkem 2:2.  Poslední soutěžní porážku zaznamenal v zápase právě s Arsenalem, když jsme si vybrali všechno štěstí světa a i přes převahu Liverpoolu (3:24 na střely a 31 % ku 69 % držení míče) jsme zvítězili 2:1 po dvou obrovských chybách REDS. Takové štěstí mít už asi nebudeme, ale kdo ví. Může se stát cokoliv.

Pokud jde o sestavu, nebudu ji tentokrát ani tipovat. Bylo by to čistě vaření z vody. Můžu akorát zopakovat, že Chambers, Mustafi, Mari a Martinelli do zápasu nezasáhnou kvůli zranění. Na straně Liverpoolu je také pár otazníků. Určitě nenastoupí Shaqiri a Chamberlain. Malou šanci nastoupit má Hoever, Wilson, Henderson, Matip a Arnold.

COYG!

Statistiky

  • Arsenal si při svých účastech v Community Shield připsal vítězství 7-krát z posledních 9 pokusů.
  • S Liverpoolem se v CC potkáme poprvé od roku 1989, kdy REDS zvítězili 1:0.
  • Pierre-Emerick Aubameyang v posledních dvou zápasech ve Wembley skóroval dvakrát při každé příležitosti.
  • Pokud by Arsenal s Liverpoolem vyhrál, bylo by to poprvé od roku 2012, kdy vyhrál dvě střetnutí po sobě.

Vzájemné zápasy – 229
Vítězství – 79
Remíza – 62
Prohra – 88

 

 

Autor

Články o zápase

Report ze zápasu