Preview ZápasuArsenal : Chelsea

Forma

3-1-1

3-2-0

Soutěž: Evropská liga

Stadion:

Rozhodčí:

Již dnes večer se Arsenal utká v prakticky nejdůležitějším zápase sezony s Chelsea. Je tu šance na trofej, je tu šance na získání postupu do Ligy mistrů a jako bonus poražení londýnského rivala. Velice dobrá šance 3 v 1. Jenže k tomu musíme podat mistrovský výkon, protože Chelsea svou kůži nedá lacino a navíc pravděpodobně nastoupí v plné síle a to i včetně Oliviera Girouda, jako nejlepšího střelce s 10 zásahy.

Blues na rozdíl od Kanonýrů sehráli po skončení ligové soutěže ještě jedno přátelské utkání a to proti New England Revolution. Zápas se odehrál 4 dny po skončení ligové soutěže a Chelsea tak bude oškrabávat méně rzi než Arsenal. Chelsea má také výhodu, co se týče dostupných hráčů. Podle všeho bude postrádat Hudson-Odoie, Loftus-Cheeka, Rudigera a van Ginkela. Nejistý je ještě Kante, ale byl bych překvapený, pokud by do zápasu nezasáhl. Unai Emery nebude moct využít služeb Bellerina, Holdinga, Mavropanose, Ramseyho, Suaréze a kvůli politickým důvodům také Mkhitaryana. Danny Welbeck už s týmem trénuje a i když nic po zranění neodehrál, je možné, že se objeví na lavičce jako žolík.

Utkání bude také speciální pro Petra Čecha. Ten nastoupí do svého posledního zápasu za Arsenal i v kariéře. Nastoupí zrovna proti klubu, se kterým zažil nejúspěšnější část své kariéry. Proti Chelsea nastoupil taky ke svému úplně prvnímu zápasu za Arsenal. Je v tom jistá symbolika. Přeji si, aby mu to finále kariéry vyšlo a rozloučil se jako vítěz. Klub to potřebuje. COYG!

View this post on Instagram

C’mon boys! @arsenal @europaleague @chelseafc

A post shared by Santi Cazorla (@santicazorla) on

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor

Články o zápase

Report ze zápasu