Preview ZápasuFulham : Arsenal

Forma

0-0-0

0-0-0

Soutěž: English Premier League

Stadion:

Rozhodčí: Cavanagh

Je to tu kanonýři. Dnes po obědě (13:30 SEČ) se na Craven Cottage rozjede nový ročník Premier League. A bude u toho náš Arsenal.

Hned na úvod svěřence Mikela Artety nečeká lehký úkol, budou si muset poradit s natěšeným nováčkem. Trenér Scott Parker v minulé sezoně dokázal se svým týmem udržet sedmnáct čistých kont a na pevnou obranu bude určitě spoléhat i v otevíracím zápase nové sezony Premier League. Obranné řady chalupářů navíc před novým ročníkem ještě rozšířily nové posily – pravý obránce Kenny Tete z Lyonu a brankář Alphonse Areola z PSG, který se popere o místo jedničky se Slovákem Markem Rodákem, který Fulhamu vychytal postup ve Wembley.

I kádr Arsenalu doznal během přestupového období pár změn. Mikel Arteta přivítal v týmu Williana, křídelníka z Chelsea, který by mohl zastával i pozici kreativního záložníka. Po dlouhém vyjednávání přišel stoper Gabriel z Lille a v kádru se podařilo udržet i Daniho Ceballose na další roční hostování z Realu Madrid. Všichni tři by měli být připraveni na zápas na Craven Cottage. Stejně tak si svůj debut může připsat William Saliba, talentovaný stoper, který se vrací z hostování ve Francii. Utkání naopak určitě vynechají zranění Chambers, Martinelli, Mustafi a Marí. K nim přibyli nově i David Luiz, kterého trápí krk a Smith-Rowe, který si poranil rameno. Podle nejnovějších zpráv s klubem neodcestuje ani Emi Martinéz, kterého chtějí získat Aston Villa a Brighton a vyjednávání jsou evidentně v pokročilém stádiu.

Co se týče sestavy Gunners, v bráně téměř určitě nastoupí Bernd Leno. Očekávám také, že Arteta vsadí na osvědčený systém se třemi stopery. Z našich stoperských nováčků má více odtrénováno Saliba, proto očekávám v sestavě jeho společně s Robem Holdingem a Kieranem Tiernym. Gabriel zřejmě začne na laviččce. Co se týče záložní formace, pozici wingbacků by mohl Mikel svěřit Hectoru Bellerínovi a AMN, který se ukázal ve skvělé formě v Community Shield proti Liverpoolu. Ve středu hřiště počítám s dvojicí Xhaka – Ceballos. Útočný trojlístek by mohl být Pepé – Eddie – Auba, kde jediným otazníkem zůstává, zda nedostane přednost Laca před Nketiahem.

Očekávaná sestava Fulhamu: Rodák – Odoi, Hector, Ream, Bryan – Reed, Cairney – Knockaert, Onomah, Reid – Mitrović.

Očekávaná sestava AFC: Leno – Saliba, Holding, Tierney – Bellerín, Xhaka, Ceballos, AMN – Pepé, Nketiah, Aubameyang.

K dispozici by měla být silná lavička s Willianem, Sakou nebo Lacou, které čekám v průběhu zápasu do unavené obrany. Piště do komentářů váš tip na výsledek a vysněnou sestavu. Come on you Gunners!

Články o zápase

Hodnocení hráčů