Preview ZápasuTottenham : Arsenal

Forma

3-2-0

2-1-2

Soutěž: English Premier League

Stadion: White Hart Lane

Rozhodčí: Martin Atkinson

North London derby je už zítra, takže máme nejvyšší čas podívat se na zoubek našemu věčnému rivalovi ze severního Londýna. Rozhodně nás nečeká lehký zápas a nejen proto, že u kormidla Kohoutů je Mourinho, který dokázal nevídané a po deseti kolech dotáhl Spurs na špičku tabulky. Arsenal má problémy. V duchu si teď asi říkáte: „kdy Arsenal problémy nemá?” To vám řeknu hned. Každý čtvrtek, kdy se hraje základní skupina Evropské ligy. Bohužel má letošní Arsenal dvě tváře. Jednu evropskou, kde předvádí výkony, u kterých se vám i přes pokročilou hodinu rozhodně nechce spát a druhou anglickou, kdy tlačíte čas očima, protože rychlost průměrné přihrávky se rovná době, za kterou napíšete Sokratisovo příjmení. Je to zkrátka nuda, šeď a slabota, která pravidelně končí porážkou. Ostatně z prvních deseti kol má Arsenal na kontě více porážek než vítězství. Počet vstřelených gólů? Deset. Obdržených? Dvanáct. Nejlepší střelec? Lacazette se třemi zásahy. Všechno je zkrátka zlé. Aubameyang je bez formy. Nevytváříme si dost šancí. Hra je pomalá, předvídatelná a jednostranná. Bohužel se v tom Mikel Arteta plácá a zatím nenašel balanc mezi obranou a útokem. Samozřejmě vina není jen na manažerovi, ale i na hráčích. Nicméně domácí porážky s Aston Villou, Leicesterem a Wolves byly dříve nemyslitelné a teď už si člověk nemůže být nikdy jistý tím, že Arsenal někoho skutečně porazí. 14. příčka bohužel momentálně odpovídá naší formě. A ačkoliv na 4. místo ztrácíme pouze 5 bodů, s takovými výkony to bude brzy 20.

Tottenham letos začal ligu porážkou. Nicméně po ní se odpíchl k výborným výkonům o čemž svědčí výhry nad oběma kluby z Manchesteru nebo remíza na hřišti Chelsea. Spurs má také statisticky nejlepší obranu v lize. Inkasoval pouze devětkrát. Největší zbraní našich sousedů je ale jednoznačně útok. Son a Kane se letos rozehráli do výborné střelecké formy. Oba dva jsou v první pětce nejlepší střelců s devíti, respektive sedmi góly. Kane má dokonce na kontě více asistencí než gólů (9). Pro Arsenal bude tak naprosto stěžejní, aby tyto dva hráče udržel na uzdě. Do Tottenhamu také v létě přišlo jedno zvučné jméno. Gareth Bale se po sedmi letech vrátil do svého mateřského klubu. Kromě něj posílil Mourinho kraje obrany přestupy Sergia Reguílona a Matta Doherty. Střed zálohy pak přišel vylepšit Pierre-Emile Höjbjerg. Nicméně sám Mourinho i přes dobré výkony a nadšení fanoušků, krotí jakékoliv naděje na titul: „Ani nejsme v dostihovém závodě o titul, takže nejsme kůň. Jsme poník,“ vyjádřil se v rozhovoru pro BBC.

Před derby také promluvil Pierre-Emerick Aubameyang, který věří, že vítězství nad rivalem by mohl znamenat zlom, který Arsenal vrátí do hry:

„Nemůžu se dočkat zápasu. Myslím si, že jde o zlomové utkání pro naši sezónu. Co je lepšího než derby?

Myslím si, že jestli tento zápas vyhrajeme, každý možná změní své myšlení a nastane zlom sezóny. A není lepší příležitosti než právě derby.

Každého by výhra zvedla. Víme, že to nebude snadné, hrají teď upřímně velmi dobře, ale musíme se soustředit na naši hru. Je to jen na nás, abychom to dokázali.

Takže jen čekáme na zápas a budeme se snažit ze všech sil vyhrát a zlepšit naši situaci“ zakončil kapitán.

Jak to tedy dopadne? Máme v současné formě vůbec naději na dobrý výsledek nebo ne? Dokážeme urvat tři body jako několik kol zpátky na Old Trafford? Podělte se o váš názor v diskuzi.

COYG!

Zápas začíná v 17:30 a vysílá ho stanice PREMIER Sport.

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor