Při zisku Cesca jsme se pokoušeli také o Messiho a Piqueho, odhaluje Wenger

Léto 2003 mohlo být pro fanoušky Arsenalu mnohem zásadnější. Kromě Francesca Fábregase měl klub políčeno i na Lionela Messiho a Gerarda Piqueho.

Fábregas po svém přesunu do Londýna rychle pronikl do prvního týmu Gunners, následně se také stal nejmladším kapitánem v historii klubu.

Španělský záložník v Arsenalu celkem nastoupil ke 212 zápasům, poté jeho kroky mířily zpátky do Barcelony. Nemusel být však jediným přínosem.

„Cesca Fábregase do týmu přivedli Franny Cagiago a Steve Rowley, k přestupu k nám jsme ho museli přesvědčit,“ prohlásil Wenger pro oficiální stránky.

„Potkal jsem se s rodiči Cesca a ve stejnou chvíli jsme se zajímali také o Messiho a Piqueho. Všechny se získat nepodařilo, ale dorazil sem drahokam v podobě Cesca. Jedná se o výjimečného hráče, mozek fotbalu.“

„Messi a Pique nevyšli kvůli agentům. Myslím, že roli v tom hrál Nike, ten chtěl, aby šel do Manchesteru. Barcelona nechtěla Messiho ztratit a učinila potřebnou nabídku, aby ho v klubu i udržela.“

„Netuším, zda Messi vůbec měl zájem. Nemohl jsem se dostat blíže, abych vynaložil více úsilí, jelikož Barcelona vše zastavila velice rychle,“ zakončil Francouz.

/arsenal.com/