Příběh příchodu Sola Campbella

3. července roku 2001 se mělo konat běžné oznámení podpisu smlouvy v Colney. Ale nebylo tomu tak. Toto je příběh přestupu Sola Campbella z Tottenhamu do Arsenalu.

Novináři a fotografové dorazili do tréninkového centra, aby informovali o přestupu Richarda Wrighta, který ten týden přišel z Ipswich Town a měl promluvit na své první tiskové konferenci po boku Arséna Wengera.

Pak ale do místnosti vstoupil Sol Campbell, kterému právě vypršela smlouva v Tottenhamu Hotspur.

Anglický reprezentant byl v té době jedním z nejlepších středních obránců na světě a všechny elitní kluby ho chtěly podepsat. Díky tajným jednáním s Arsénem Wengerem se Sol přidal na naši stranu. Tajná jednání pokračovala až do poslední chvíle, kdy byl dokončen velmi kontroverzní, ale nesmírně výhodný přestup.

Campbell prozradil, kdy se poprvé dozvěděl o našem zájmu: „Bylo to asi dva nebo tři měsíce před tím, než se začal zajímat Inter Milán. Několik dalších klubů se také zajímalo – Barcelona a myslím, že šest nebo sedm měsíců předtím přišel Bayern.

„Scházeli jsme se v noci. Také pomáhalo, že Arsene nebydlel v centru města jako David Dein, takže bylo docela snadné to utajit. Důvěřovali jsme si. Tehdy bylo trochu snazší to utajit.

„Scházeli jsme se v jednu hodinu ráno, abychom si o přestupu promluvili… protože byl paranoidní, že se na to přijde,“ dodal Wenger. “ Tenhle přestup jsme dělali s Davidem Deinem u něj doma. Někdy jsme měli schůzky v jedenáct večer, abychom se ujistili, že nás nikdo neuvidí. Je to neuvěřitelný příběh.

„Měli jsme dohodu, která nikdy nevyšla najevo. Sol určitě věděl před posledním týdnem platnosti smlouvy, že k nám přestoupí. Přinejmenším předtím slíbil, že za nás podepíše.

„Vzpomínám si na tiskovou konferenci, kdy jsem řekl, že oznámíme nového hráče. Nikdo o to neměl zájem. Byli tu jen dva novináři.

„Nikdy nezapomenu na tváře novinářů, když Sol přišel. ‚Sol Campbell z Tottenhamu‘, nemohli tomu uvěřit!“

arsenal.com