Příchody jsou pravděpodobně hotovy, ale očekáváme některé odchody před koncem přestupového okna

O víkendu máme velký zápas, ale jakékoliv předzvěsti si nechám až na zítra. Je tu několik novinek v prvním týmu, teprve se uvidí, jestli bude k dispozici Pierre-Emerick Aubameyang, ale z toho, jak včera mluvil Mikel na své tiskové konferenci, se to zdá nepravděpodobné. V každém případě, se o tom více dozvíme zítra.

Manažera se na jeho včerejší tiskové konferenci hodně ptali na Martina Odegaarda a on mluvil o tom, co by mohl přinést našemu týmu, dokonce se zabýval absurdní otázkou ohledně srovnání s Lionelem Messim. Doufejme, že je dost fit na to, aby o víkendu sehrál nějakou roli. Myslím, že je asi příliš brzy na to, aby začínal. Obecně se zdá, že Mikel rád dává novým podpisům trochu času na srovnání, ale uvidíme.

S několika dny, které zbývají do konce transferového okna to vypadá, že z našich příchodů je to vše. Určitě by mě překvapilo, kdybychom udělali nějaké další doplnění družstva, zejména proto, že součástí plánu na tento měsíc bylo ořezat čísla. Stále je tu ale možnost, že hráči odejdou. Arteta říká:

„Když ještě zbývají dny na trhu, stále existuje možnost, aby se něco událo. Jsme v úzkém kontaktu se všemi, u kterých se může něco stát, tak uvidíme.“

Jsou zde tři jména, která připadají v úvahu z hlediska možných odchodů.

Ainsley Maitland-Niles

David Ornstein hlásil, že WestBrom má zájem vzít si ho na zbytek sezóny:

Vidím zde spousty důvodů, proč jsme měli v létě vzít 20 milionů od Wolves, ale nemyslím si, že od nich bylo skutečně tolik v nabídce. Chápu, proč zůstal. Hrál klíčovou roli v našem úspěchu v FA Cupu a byla naděje, že by na tom mohl stavět.

Za pár měsíců jsme zase ve stejné koleji. Nejen s tím, že se jeho role v týmu zmenšila, ale i s ohledem na to, co o tom říká manažer. Ozývají se ozvěny toho, co řekl, když Ainsley loni touhle dobou vypadl z boje a onehdy manažer řekl:

„Potřebuje soutěžit o své místo jako všichni ostatní. Je to o něm a jeho výkonech a o tom, jak moc chce být v týmu.“

Abychom k němu byli spravedliví, posledně zareagoval a očividně ukázal dost na to, aby se vrátil a získal manažerovu důvěru. Nebyl skvělý proti Crystal Palace minulý týden, ale nemyslím si, že naše ochota poslat ho na hostování – pokud je to to, co chceme udělat – bude založena na jednom výkonu.

West Brom, při vší úctě, není moc dobrá volba. Pod Allardycem, který tam dělá hroznou práci, jdou dolů, a i když by to mohlo být prospěšné z hlediska nutnosti makat v každém zápase, bude zajímavé sledovat, kdo další by mohl před úterkem přijít. Doufám, že to bude někdo lepší, kvůli Ainsleymu.

Reiss Nelson

V této sezóně měl nějaké problémy se zraněním, ale teď je jasné, že opravdu upadl v nemilost. V poslední době je fit a nepostupuje do zápasových týmů – ani když máme další dvě místa na lavičce.

V této sezóně odehrál v Premier League pouhých 69 minut a naposledy se na hřišti objevil – nebo dokonce v týmu pro tuto soutěž – na konci listopadu. Začínal při vítězství 2-0 v FA Cupu proti Newcastelu, ale vydržel jen 56 minut tohoto zápasu.

Je v klíčovém věku svého vývoje, a bez ohledu na to, co ho drží do budoucna v Arsenalu, nemůže strávit příští čtyři nebo pět měsíců pouhým trénováním. Musí hrát, a byl bych překvapený a trochu zklamaný, kvůli němu, kdyby nenašel alespoň místo k hostování, před pondělní uzávěrkou.

Je těžké pro něj najít cestu zpátky, pokud se všechno nesrovná. Potřebuje mít super výkony na hostování, pak musí Arsenal najít způsob, jak se v létě zbavit Williana, a splnit kvóty domácích hráčů, ale i pak je těžké vidět ho jako mnohem víc, než jako možný záskok. A pokud ano, díváte se na něj jako na mladého, talentovaného anglického/domácího hráče, který by mohl generovat slušný honorář, kdybychom se ho rozhodli prodat – peníze, které by pak mohly být reinvestovány do týmu.

Shkodran Mustafi

O jeho budoucnosti se objevily protichůdné zprávy, včetně několika návrhů, že bychom mohli udělat to, co jsme udělali s Özilem a Sokratisem a vyplatit jeho smlouvu dřív, jen abychom se ho zbavili a mohli jít dál.

Arteta o Němcích vždy mluvil docela dobře, ale naposledy se dostal do družstva 26.prosince. Celou sezónu nenastoupil do žádného zápasu, a to vám řekne vše, co potřebujete vědět. Do konce jeho smlouvy zbývá méně než 6 měsíců. Neměl bych žádné výčitky nebo problém s tím, kdybychom to ukončili dřív.

10.ledna 2016 zemřel David Bowie. Od té doby se nám svět v podstatě rozpadá před očima všemi možnými hrůznými a strašnými způsoby. Arsenal zaplatil 35 milionů liber za Mustafiho v srpnu téhož roku, což byl varovný signál od Thin White Dukea. Jen jsme to tehdy neviděli.

Přestupní termín je 1.února do 23:00 hodin.

/arseblog.com/