Příprava začala! Arsenal v prvním zápase remizoval s Watfordem.

Naše příprava na sezónu 2023/24 začala před pár dny a dnes odehrál Arsenal první přátelské utkání v Colney s našimi sousedy – s Watfordem.

Mikel Arteta postavil poměrně silnou základní XI. V základu se objevilo několik hráčů A týmu, které doplnilo několik mladíků z akademie. V druhém poločase Mikel prostřídal téměř celou sestavu a poslal do hry mladé pušky.

Arsenal

Úvodní XI: Okonkwo (GK) (Hillson, 2. poločas), White (Norton-Cuffy 60’), Magalhães (Walter, 2. poločas), Jesus (C) (Biereth, 2. poločas, Sagoe Jr. 76’), Nketiah (Marquinhos, 2. poločas), Holding (Kirk 60’), Soares (Sousa, 2. poločas), Trossard (Cozier-Duberry, 2. poločas), Nelson (Nwaneri, 2. poločas), Bandeira (Oulad-M’Hand, 2. poločas), Lewis-Skelly (Henry-Francis, 2. poločas)

Nevyužití náhradníci: Gower

Watford

Úvodní XI: Bachmann (GK) (Hamer HT), Ngakia (Morris HT), Porteous (Pollock HT), Hoedt (Kabasele 55’), Ferreira (Andrews HT), Sierralta (Forde 55’), Louza (Trialist 55’), Koné (Dele-Bashiru HT), Martins (Baah 55’), Sema (C) (Kalu 55’), Bayo (Healey 55’)

Nevyužití náhradníci: Roberts (GK), Adeyemo

Branky: Marquinhos (54’) – Koné (42’)

Úvodní šanci si připsal Arsenal, ale nebezpečný centr Reisse Nelsona do vápna hasil Daniel Bachman. Hosté odpověděli šancí Lewis-Skellyho a Kena Sema. Později v první půli jsme měli několik dalších šancí (šance Nketiaha či Trossardův centr do vápna), abychom se ujali vedení, bohužel udeřili hosté. Ismael Kone se prosadil ve 42. minutě přes naší obranu a zařídil pro Watford gól do šatny.

Priorita je zatím budování fyzické kondice, proto náš manažer sáhl v poločase k devíti střídání. Mladý tým měl brzkou šanci na srovnání, Mika Biereth se však neprosadil. 10 minut po začátku poločasu začal Rob Holding útočnou akci, našel Bieretha, který přihrával Cozier-Duberrymu. Střela křídelníka byla zastavena, ale jen do cesty brazilského Marquinhose, který pohodlně vystřelil vyrovnání.

Oba týmy se snažili o vítězství v zápase, musely se ale smířit s remízou 1-1.

Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

/arsenal.com/