Přišel za mnou a řekl mi, že tu branku vstřelí, těší Wengera sebedůvěra Girouda po výhře v Bělehradu

Do ideálního výkonu to mělo daleko, přesto Arsenal na hřišti Bělehradu zvítězil 1:0 a v Evropské lize si tak připsal třetí plný bodový zisk v řadě. Po utkání se před novináře posadil Arséne Wenger, který odpovídal:

na čtvrteční výhru…
Jednalo se o velmi těžké utkání s vysokou intenzitou. Domácí tým měl velice bouřlivé a podporující publikum. Oba celky se velmi poxtivě snažily duel vyhrát. Hráli jsme proti kvalitnímu výběru, ten byl pokaždé nebezpečný při svých protiútocích. K tomu měl navíc Petr Čech několik dobrých zákroků a ke konci duelu jsme dosáhli na vítězství, kterým byla oceněna mentální síla našeho týmu.

na to, že tým vyhrál zápas tímto způsobem…
Myslím si, že jsme ukázali pozoruhodného týmového ducha. Ve fyzicky velice náročném utkání jsme bojovali jako celek a v závěru vstřelili vítěznou branku. Soupeř bránil odhodlaně a velmi kvalitně. Šli jsme za vítězstvím a náš gól je pouhým důsledkem našeho chtění. Nevzdali jsme se a naprosto dychtili po vstřelené brance.

na časté volání po tom, aby Jack dostal šanci v Premier League…
Šanci dostane, to se nebojte. V první půli schytal kopanec do kotníku, přesto však zvládl odehrát celých devadesát minut. Zápasy s takovou intenzitou mu samozřejmě hodně pomůžou.

na to, jak by zhodnotil atmosféru čtvrtečního zápasu…
Podpora byla naprosto úžasná a fantastická. Červená hvězda je velký klub, celkově zde mají silné kluby s bohatou historii. Lidé v tomto prostředí ví o fotbale hodně. Jak jste mohli vidět i dnes večer (čtvrtek – pozn. překl.), do tohoto sportu jsou nadšenci.

na Debuchyho…
Jsem s ním spokojený. Odehrál celé utkání bez jakýchkoliv komplikací. Před tím si zahrál jen v pondělí večer poločas za U-23. Celkově to byl  pozitivní výkon na někoho, kdo byl mimo hru tak dlouhou dobu.

na to, zda takový duel očekával…
Domácí tým odehrál utkání s vysokou intenzitou, byl velmi kompaktní a celkově jejich odpor byl vyšší, než jsem očekával. Když získali míč na svoji stranu, tak se při přechodu prezentovali velmi kvalitní hrou, chodili na nás velmi rychle. Síla, se kterou vydrželi hrát devadesát minut, byla pozoruhodná.

na gól Girouda…
V určité fázi zápasu ke mně přišel a řekl mi, že tu branku vstřelí. Netuším, jak to věděl, ale takový je Olivier Giroud – ve chvílích, kdy to není snadné, tak si drží sebedůvěru. Možná právě díky tomu střílí branky v momentech, kdy to od něho nezbytně neočekáváte.