Pro mladíky zde vede cesta k úspěchu

Kwame Ampadu je nadšený, že může být zpět v Arsenalu a mládežnický trenér tvrdí, že šance pro mladé mu připomínají jeho hráčská léta v klubu.

Ampadu, který se ujal trenérské role u týmů U13 a U14, strávil v Arsenalu tři roky mezi léty 1988 a 1991, kde dovedl George Graham tým ke dvěma titulům.

Ampadu se naučil trenérské řemeslo v Exteru, kde vedl tým do osmnácti let. Věří, že jeho trenérská filosofie je stejná jako v Arsenalu.

“Jako hráč jsem to tady opustil před dvaceti lety a je skvělé, když dostanete příležitost v klubu takové velikosti. Získáte nové nápady od nových lidí a trenérů,“ řekl pro Arsenal Player.

“Fotbal v klubu je o eleganci, útočná elegance a rychlost. To dovoluje hráčům, aby byli odvážní a herně se vyjádřili. Má osobní filosofie je stejná. Já požaduji dostat míč na zem a hrát, hrát s míčem po zemi. Díkybohu je to tady stejné.“

V poslední době prošli z mládežnických celků do prvního týmu hráči jako Kieran Gibbs a Jack Wilshere a nyní jsou z nich velmi důležitá hráči týmu.

Ampadu si také myslí, že klubová struktura povzbuzuje mladé hráče, aby věřili, že se mohou do prvního týmu dostat.

“Myslím si, že je to skvělá věc. I když je to tak velký klub, tak hráči v devíti a deseti letech mohou vzhlížet k hráčům prvního týmu jako Kieran Gibbs a Jack Wilshere nebo také k hráčům, kteří byli ještě před nimi jako David Rocastle a Michael Thomas,“ řekl.

“Je to tady taková tradice. Je tady prostě cesta pro mladé hráče, po které se mohou dostat do prvního týmu.“

A nebyli to pouze hráči, kteří prošli v poslední době z mládežnických kategorií do prvního týmu. Steve Bould a Neil Banfield byli povoláni do prvního týmu od mládeže, a nyní jsou klíčovýmičleny trenérského štábu Arsene Wengera.

Ampadu tvrdí, že je to pro něj povzbuzující do budoucnosti.

“Steve Bould a Neil Banfield začínali u týmů U12 a U13. Klub jim dovolil, aby zde pracovali, a pomohl jim k růstu až nahoru,“ řekl.

“Rozhodně to dává lidem něco, k čemu můžou vzhlížet do budoucnosti. Hráči to také vnímají, takže je v klubu hodně kontinuity.“

 

/Arsenal.com/