Prorazí Coquelin do základu Arsenalu?

Když Arsenal v létě, raději potichu, splnil Alexi Songovi jeho přání odejít do Barcelony, očekávalo se, že klub přivede jako náhradu za kamerunského defenzivního záložníka někoho odjinud.

Místo toho Arsene Wenger udělal neočekávaný krok, když postavil Mikela Artetu jako obranný štít. Španěl vyniká spíše držením míče a zahráváním standardních situací a v polovině sezóny můžeme klidně říct, že se na tuto pozici přirozeně nehodí. Můžeme sledovat, že soupeř má tak často šanci proniknout skrze obranu Arsenalu.

Hráčem, který by do této role zapadl je Francis Coquelin, který tuto sezónu dělá tak trochu potichu velké pokroky. Začíná pravidelněji nastupovat v Premier League a Champions League a taktéž nastoupil třikrát v Capital One Cupu.

Je to docela obrat pro hráče, který byl něco málo před rokem předurčen k odchodu kvůli nedostatku příležitostí. Wenger přesvědčil francouzského reprezentanta do jednadvaceti let, aby zůstal, a Coquelin z tohoto rozhodnutí nyní těží. Prokazuje, že zase o něco vyspěl, hlavně co se týká načasování zákroků a rozdávání míčů svým spoluhráčům.

V nešťastném zápase proti Bradfordu například Coquelin předvedl ohromující výkon, zatímco ostatním zkušenějším hráčům jasně chyběl zápal do hry. Potom byl ale překvapivě vystřídán. Stále ale musí některé prvky své hry změnit. Stále občas chybuje, když je vystavený stálému tlaku, ale zlepšení, od doby, kdy přešel do prvního týmu na startu minulé sezóny, je evidentní. Dlouhodobě bojuje o své místo s Emmanuelem Frimpongem, ale zatímco oba tito hráči jsou schopni podstupovat tvrdé souboje, tak Coquelinova schopnost přesně přihrát je mnohem lepší.

Když dostával příležitost dříve, tak hodně nastupoval na pravém kraji obrany. Stále se ale spíše poohlížel po své preferované pozici defenzivního záložníka. Ta tento post měl vždy dovednosti. Prokázal je už při svém debutu proti Barnetu v roce 2008. Čtyři a půl roku nato, ve věku jednadvaceti let, už využil také dvou sezón hostování v Lorientu, a vypadá to, že by mohl být připraven bojovat základní sestavu na Emirates Stadium.

 

/arsenalyouth.wordpress.com/