První rozhovor Omara Rekika

Dle vlastních slov se již Omar nemůže dočkat, až poprvé naskočí do hry v barvách Arsenalu. Naše první posila do juniorky se k týmu připojila ve čtvrtek z Herthy Berlín a nyní dychtivě touží prokázat své kvality na hřišti.

Co sám Rekik řekl v rozhovoru po svém přestupu se můžete dočíst níže.

jak se cítí po přestupu do Arsenalu…
Po velmi dlouhé a tvrdé práci je skvělý pocit být zde. Cítím se skvěle. Nastěhoval jsem se před třemi týdny, ale byl jsem v karanténě, takže se nemůžu dočkat, až začnu.

o tom, proč si vybral Arsenal…
Vroucnost a zájem lidí z klubu, kterou mi prokázali a samozřejmě když o vás má zájem klub jako Arsenal, tak si myslím, že nikdo nemusí přemýšlet dvakrát.

co od něj mohou očekávat fanoušci…
Jsem vítězný typ. Vždycky chci vyhrát, tak je to se vším, nejen s fotbalem, a to už od doby, co jsem byl dítě. Můj styl hry? Jsem střední obránce a rád hraji s míčem, rád hraji odzadu, což je i struktura v klubu. Perfektně se to hodí.

zda hrál roli v rozhodování i herní styl Arsenalu…
Samozřejmě! S Mikelem Artetou, když se díváte na zápasy, není to trenér, který nechce rychle hrát dlouhé míče. Samozřejmě, když to je třeba, tak to musíš udělat, ale myslím, že tento styl mi sedí.

zda jej zaujalo to, že v naší historii dostalo šanci spoustu mladých hráčů…
Samozřejmě. Jako mladý hráč potřebujete hrát někde, kde se nebojí dát vám šanci a v tomto klubu můžete vidět, že se zde prosadila spousta mladých hráčů a já chci být tím dalším.

o bundesligových zkušenostech s Herthou Berlín…
V Herthě jsem získal spoustu zkušeností, dobrých i špatných, ale i za ty špatné jsem rád protože díky tomu se utváří vaše osobnost a charakter. Zažil jsem tam spoustu. Odehrál jsem tam tři dobré sezóny a jsem velmi šťastný.

čeho by chtěl dosáhnout do konce této sezóny…
Budu věci brát den za dnem. Jsem teď tady a musím pracovat ještě usilovněji a ukázat všem, co umím a čeho jsem schopný. Když se mi to povede, předvést mé kvality na hřišti, tak dostanu doufám šanci.

/arsenal.com, twitter.com/