„Arsenal exodus“

Britská média se již jako tradičně před začátkem další sezóny předhánějí v kritice Arsenalu, v kritice Wengerovy nákupní strategie, a podobně. Kritizují malý počet nových hráčů, a očekávají, že další ročník bude z našeho pohledu neúspěšný. Článek serveru skysports.com se od nich liší, a proto si ho stojí za to přečíst a udělat si na něj vlastní názor…Článek rekapituluje dění okolo našeho klubu v tomto kalendářním roce…

 

Na začátku sezóny 2008/2009 se Arsene Wengerovi velmi ztenčil počet hráčů, a to hlavně hráčů záložní řady.

 

Lassana Diarra opustil Londýn již v průběhu ledna, a připojil se k celku Porsmouthu. V létě potom následoval příkladu svého krajana Mathieu Flamini, jeden z nejzářivějších hráčů Kanonýrů uplynulé sezóny, který zamířil do milánského AC.

 

Alexandr Hleb se nijak netajil se svoji touhou klub opustit, a nyní se mu podařilo dotáhnout přestup do Barcy do úspěšného konce. Čtvrtým hráčem, který Gunners zatím opustil, je brazilský mistr světa Gilberto Silva, který zamířil do řeckého Panathinaikosu.

 

Wenger zatím přivedl 3 hráče: teenagery Aarona Ramseyho a Francise Coquelina a tvořivého francouzského záložníka, Samira Nasriho, je ovšem otázkou, zda-li výše zmiňovaní hráči dokážou nahradit ty, kteří odešli.

 

Takže, co za kroky by měl Arsenal podniknout, aby ukončil tříleté období bez trofeje? Poruší Wenger svou zásadu a rozhodne se utratit velký balík peněz za hráče jakými jsou například Garreth Barry či Xabi Alonso, o jejichž možném příchodu do Arsenalu se v poslední době hodně hlasitě spekuluje?

 

Nebo se Wenger i nadále bude tvrdošíjně držet své filosofie a bude dál spoléhat na mládí, a přivede jednoho či dva další mladé neznámé hráče?

 

Nebo už je s posilami spokojený, a rozhodne se nedělat nic?

 

Co byste na jeho místě dělali vy?

 

/skysports/