Queens Park Rangers F.C. – ARSENAL F.C.: Preview

 Tradiční čtvrteční přemítání…

 {tab=Základní info}

31.3.2012 (sobota)

16:00  (SEČ)

Loftus Road 


Mike Dean
Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info, myP2P, atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Nominace}

Arsenal:Szczesny, Sagna, Vermaelen, Koscielny, Song, Arteta, Rosicky, Walcott, Gervinho, van Persie, Fabianski, Gibbs, Djourou, Santos, Jenkinson, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Benayoun, Chamakh

QPR:Kenny, Cerny, Murphy, Young, Gabbidon, Onuoha, Ferdinand, Taiwo, Hall, Hill, Derry, Diakite, Barton, Buzsaky, Taarabt, Smith, Mackie, Wright-Phillips, Hulse, Bothroyd, Zamora

{tab=Možná sestava}

Dnes začnu od konce, tedy nejprve sestavou: Szczesny – Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs – Song, Arteta, Rosický – Walcott, Van Persie, Gervinho. Koho nebaví číst výplody mé takřka choré mysli, může tady skončit a zamířit do komentářů s kritickým příspěvkem, ostatní se vydejte se mnou na krátký polemický výlet.

Naprostá většina z nás se jistě shodne, že sestava, kterou jsem napsal výše, je aktuálně nejlepší možná. Můžeme polemizovat nad nasazením Chamberlaina na křídlo místo Gervinha, ale tím asi skončíme. Přesto tato sestava nemusí v sobotu vyběhnout na trávník Loftus Road. Proč? Inu, to je prosté, milý Watsone. Nad zdravotním stavem Koscielneho visí otazník, za něj je připravena solidní náhrada Djourou. Na okraji předvádí solidní výkony Gibbs, stejně jako Sagna, za oba existuje náhrada v podobě Jenkinsona, respektive Santose, ale není důvod šáhnout ke změnám, přesto se na hřišti může objevit Andre Santos. Záloha nám šlape, možná bych rád zase viděl Ramseyho s Rosickým ve středu, pokud hraje jeden z nich „něco jako křídlo“, funguje to pouze krátkodobě (např. asi 10 minut v Goodison Parku). To by znamenalo lavičku pro Mikela, což by byla škoda. Takže suma sumarum – radši nic neměnit, Ramsey může v průběhu zápasu pdole vývoje nahradit Roscikého nebo Artetu. V útoku je na hrotu jasno, Walcott se nyní předvádí v tom nejlepším světle a Gervinho se pomalu zvedá. Pokud za něj naskočí Oxlade-Chamberlain v průběhu zápasu, je to asi ideální řešení. Stejně tak by si příležitost zasloužili alespoň na pár minut Benayoun či Chamakh. O Parkovi už ani nepřemýšlím. Takže jsme zpět na začátku, není třeba nic vymýšlet, nechť hraje to nejlepší a série pokračuje. Více nám samozřejmě napoví zítřejší Injury news.

{tab=QPR}

Celý název

Queens Park Rangers Football Club

Přezdívka

Hoops, Superhoops, QPR, Rs

Založen

1882

Stadión

Loftus Road

(Kapacita: 18,360)

Majitel

QPR Holding, Limited

Předseda

Tony Fernandes

Manažer

Mark Hughes

Soutěž

Premier League

2010-11

The Championship, 1. místo

 Báječná jarní jízda pokračuje a rychlík s cílovou stanicí Liga mistrů zastaví v sobotu na zastávce Loftus Road. Osádka místního nádraží nezačala sezónu nejhůř, tedy aspoň na nováčka, vždyť ještě v sedmém kole byli před Arsenalem a koncem listopadu se potulovali kolem desátého místa. Devět zápasů bez vítězství v prosinci a lednu je ale poslalo mimo naše železniční příměry – do sestupových vod. V lednu přišla výměna trenéra, na lavičce nahradil Neila Warnocka Mark Hughes, ale pronikavý úspěch nezaznamenal. Posledních deset zápasů Warnocka skončilo s bilancí 1-2-7 a skóre 11:18. Mark Hughes v dosavadních deseti zápasech přinesl  bilanci 2-2-6 a skóre 14:18. Shrneme-li si to, zázrak se zkrátka nekoná.
Na domácím hřišti mají QPR ještě poměrně lichotivou bilanci, ale jen při pohledu na posledních pět zápasů – dvakrát zvítězili, jednou remízovali, vstřelili osm branek. Zvlášť výhra nad Liverpoolem z 21.března v poměru 3:2 je cenná. Jinak jsou ale QPR jedním z hlavních kandidátů na sestup. Pokud jste viděli některé jejich zápasy, mně například utkvěl v hlavě ten říjnový s Chelsea, asi tušíte, že tým zdobí zpravidla bojovnost a návštěva Loftus Road nebude procházkou růžovým sadem.

{tab=Match Facts}

ARSENAL

 Kanonýři mají letos průměr branek 2,03 na zápas

 Pro Mikela Artetu to bude 200. zápas v EPL

 Pro Baca Sagnu to bude 200. zápas v dresu Arsenalu 

QPR

 QPR letos inkasují v průměru 1,76 gólů na zápas

 The Hoops mají nejvíce červených v lize, 6

 Adel Taarabt vystřelil v sezóně 63x, ani jednou ale nebyl úspěšný

ARSENAL vs. QPR

 Arsenal hrál naposledy na Loftus Rd v roce 1996

 Arsenal na Loftus Rd nevyhrál 22 let

 Mark Hughes a Arséne Wenger se na lavičce utkali 17x, z toho byly tři remízy. 9x byl vítězný AW

{/tabs}