Řádění Nketiaha pokračuje! V kvalifikaci se podílel na pěti gólech Anglie

Eddie Nketiah je k nezastavení! Osmnáctiletý fotbalista se v kvalifikaci na ME U-19 blýskl čtyřmi góly a jednou asistencí a Anglie tak především díky němu rozstřílela Faerské ostrovy 6:0. V dresu vítězů od první minuty nastoupili i Joe Willock a Reiss Nelson.

Nketiah se poprvé do podvědomí fanoušků Arsenalu výrazně zapsal 24. října. Nadějný hráč nastoupil na konci řádné hrací doby v Ligovém poháru proti Norwich City, když nejprve zajistil svému týmu prodloužení, aby následně Gunners poslal do čtvrtfinále. V následujících dvou duelech za U-23 a A-tým v EL se sice gólově neprosadil, vše si ale vynahradil při vstupu Anglie do kvalifikace na ME U-19.

Rodák z Lewishamu se poprvé proti outsiderovi prosadil ve třiadvacáté minutě, ránou k horní tyči nedal brankáři šanci. Druhou branku přidal o dvaatřicet minut později poté, co si našel prostor ve vápně, aby se prosadil střelou ke vzdálenější tyči. Anglie navýšila vedení za čtyři minuty zásluhou Embletona a jednalo se o jediný případ, kdy Nketiah nebyl u branky svého národního týmu.

Talent Arsenalu ještě neměl dost a byl to právě on , kdo byl v 77. minutě pověřený na penaltu, kterou dokázal proměnit. Jeho řádění pokračovalo. Pět minut před koncem zápasu poslal střílený přízemní centr na Breretona a ten zvýšil již na 5:0. Poslední slovo si vzal ovšem znovu Nketiah, který si ve vápně naskočil na centr spoluhráče a upravil tak konečné skóre na 6:0.

Za hrdý Albion hráli od začátku také Joe Willock, který si připsal 71. minut, a Reiss Nelson, sedmnáctiletý borec odehrál 78. minut. Anglická U-19 se v dalším zápase utká se stejně starým výběrem Islandu, posledním celkem ve skupině je domácí Bulharsko.