Rambo podepsal novou smlouvu

Arsenal na svých internetových stránkách potvrdil, že welšský záložník Aaron Ramsey podepsal s klubem nový dlouhodobý kontrakt.

18-letý talent, který přišel do mužstva Gunners vloni v létě z Cardiffu City, se v kádru Kanonýrů rozhodně v uplynulé sezóně neztratil, a zahrál si v celkem 22 utkáních.

Devět zápasů z toho odehrál v Premier League a šest v Lize Mistrů, kde se dokonce i střelecky prosadil, když se podílel na vítězství 5-2 nad Fenerbahce.

Ramseyho talentu si všimli i reprezentační trenéři jeho rodné země, a svůj debut v A-týmu Walesu odehrál Rambo ještě jako 17-letý vloni v listopadu proti Dánsku, od té doby nastoupil k dalším pěti utkáním v zeleném dresu. Výjimaje „Áčka“ nastupoval Aaron i k zápasům reprezentace do 21 let. V srpnu 2007 se stal nejmladším hráčem v historii Walesu, který kdy odehrál utkání v této věkové kategorii.

Mladičký záložník fotbalově vyrostl v Cardiffu City, kde se také stal vůbec nejmladším hráčem, který kdy za Bluebirds nastoupil k zápasu. Psal se 28. duben 2007, a Ramsey přišel na hřiště coby náhradník v utkání s Hullem. Tehdy mu bylo 16 let a 124 dní, tudíž překonal rekord, který do té doby držel John Toshack, jenž mimochodem teď trénuje reprezentaci Walesu.

Od svého debutu odehrál Rambo za Cardiff celkem 22 utkání, včetně finále FA Cupu v roce 2008 proti Porsmouthu.

Manažer Arséne Wenger se netajil se svou spokojeností nad tím, že Ramsey v klubu prodloužil svůj kontrakt: „Jsme potěšení tím, že Aaron u nás podepsal novou smlouvu. Ve své první sezóně si zde vedl více než dobře, a ukázal že je velmi inteligentním a kvalitním hráčem. Je mu pouze 18 let a já se moc těším na další spolupráci s ním. Nepochybuji o tom, že se v dalších letech bude neustále zlepšovat.“

Jménem celé redakce gunners.cz a celé fanouškovské základny Arsenalu v Česku a na Slovensku bych chtěl Aaronovi popřát hodně štěstí a úspěchu v našem klubu.

„Hasta la vista, bejby!“

{youtube}Z2g-MV6mRFk{/youtube}