Ramsdale: Nevzdáváme se.

Poté, co jsme promarnili náš náskok na čele PL, Aaron Ramsdale věří, že díky nepředvídatelnosti soutěže se nemůžeme jen tak vzdát ambice na titul.

Po porážce 4-1 na Etihad se náš náskok snížil na pouhé dva body a k tomu má ještě ManCity dva zápasy k dobru. To znamená, že svůj osud už nemáme ve vlastních rukou.

Náš brankář ale viděl v naší lize již tolik neuvěřitelných věcí za posledních několik let, že nemůžeme přestat věřit v to, že stále můžeme skončit před naším nejbližším soupeřem.

„Okamžitá reakce po odejití ze hřiště je zklamání. Přišli jsme se zvítězit, a to se nám nepovedlo.

Nehráli jsme devět měsíců PL, abychom byli v této pozici a teď to prostě vzdali – to neuděláme. Pokud se něco může stát, bude to v naší lize. Musíme být přiraveni využít svou šanci.

Nic se pro nás nezměnilo, půjdeme dál jako vždy a poučíme se z našich chyb, individuálně i kolektivně. Dnes jsme bohužel nebyli schopni dosáhnout toho, proč jsme se přijeli.“

Dva klíčové momenty zápasu přišli v úvodních 45 minutách, když Kevin de Bruyne otevřel skóre již v 9. minutě. Vedení zvýšil John Stones hlavou po rohu brankou do šatny.

Aaron věří, že nemilosrdnost City se znásobila díky našemu pomalému startu a otáčet stav 2-0 už byl pro nás téměř nemožný úkol. Zároveň ale cítí, že se náš mladý tým může od úřadujícího šampióna učit v úsilí být v budoucnu ještě lepší.

„Potrestají vás když jste o půl yardu pomalejší, když nevyhrajete hlavičkové souboje nebo nezískáte odražené míče. Bylo těžké dostat se do zápasu, nedokázali jsme v první půli předvést nic z naší hry. Darovali jsme jim dvoubrankové vedení, byli prostě neúnavní, takoví jsou.

„Když chtějí, dokáží nahánět hrůzu. Aspirujeme na to, být nejlepší tým v lize, takže sledujeme, co dělají a snažíme se jim vyrovnat. Chlapi si zaslouží uznání za to, že jsme jim tak blízko.“

Navzdory výsledku plného zklamání naši fanoušci opět podporovali své hráče až do konce zápasu. A Aaron je přesvědčený, že jejich loajalita bude v příštím domácím zápase odměněna.

„Klub si jich musí neskutečně cenit, ohromně nás podporují. Jsme samozřejmě zklamaní, že jsme je nemohli poslat domů s úsměvem na tváři, ale jestli se dá něco o těchto fanoušcích říct, čeho jsem si všiml za posledních 18 měsíců, tak to, že se nevzdávají.

„Ví, že tomu dáváme všechno. Chyby se stávají, viděli jsme podporu za to, co jsem udělal minulý týden já a jak celý stadion stál za mnou. Nikdo na nás v úterý večer proti Chelsea nebude bučet nebo nám nadávat.

Jsou to největší bombarďáci a snad se v pořádku dostanou domů. Už se nemůžu dočkat, až je v úterý večer zase uvidím a vše napravíme.“

/arsenal.com/

Tags: , , ,

Komentáře

 1. killerhammer (karma: 4360) #1

  Ak chceme súťažiť s najlepšími klubmi budúce roky, musíme vytvoriť v našej zálohe pretlak kvalitných hráčov.
  2 DM + 2 CM.
  Sezóna bude dlhá, do ťažkých zápasov môžu ísť aj 2 DM. Do ľahších 2 CM alebo kombinácia ako teraz.
  Aj city to tak hrá, takže netreba špekulovať.
  Otázka je len ako to vyskladať, čo so Sambim a Elnenym.
  Roboty bude veľa ale verím, že Arteta to má premyslené a že budú peniaze na prestupy.
  Sezónu sme opäť stratili kvôli úzkemu kádru – málo kvalitným náhradníkom.
  Našťastie padneme len na 2. miesto verím, že toto už nepustíme – v najbližších 2 kolách treba odraziť posledný útok od Manu a Newcastle, čo sa práve deje.

  • AlwaysArsenal (karma: 3054) #1

   Neviděl bych to s tím útokem od Newcastlu a červeného Manchesteru zase až tak hrozivě.
   Červený Manchester teď čekají dva těžké zápasy venku –
   na Brightonu a na West Hamu. Brighton má stále šanci uhrát EL, zachraňující
   se West Ham za mě taky nebude nic jednoduchého. Navíc spíš než k eventuálnímu útoku na nás by si spíš měli hlídat Liverpool, který ty body v poslední době sbírá celkem ve velkém.
   Newcastle bude hrát rovněž mj. s Brightonem, pak tam má nás, Leeds, Leicester
   a Chelsea. Základ pro nás je na Newcastlu minimálně neprohrát, což by nemuselo být tak úplně nereálný – samozřejmě i já jsem si vědom, že to tam nebude nic snadného, ale pokud chtějí kluci sezonu dokončit se vztyčenou hlavou, minimálně
   tu remízu tam uhrát zkrátka musí. Každopádně primárně musíme porazit Chelsea
   a odrazit se zase k lepším výsledkům.

 2. orek (karma: 14877) #1

  Fabrizio Romano : I’ve mentioned Arsenal and Chelsea’s interest in Yunus Musah and it is the case that they are following Musah since January; Inter as well. At the moment it’s just scouting and not advanced yet, but Musah has good chances to move this summer.

  There’s nothing advanced with Arsenal and Marc Guehi, but they are monitoring him, it’s just normal scouting. No decision has been made and there’s nothing concrete at this stage on Guehi but many top clubs are following him.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.