Ramsey doufá v setrvání Van Persieho

Aaron Ramsey stále nepřestává doufat, že se kapitán týmu Robin van Persie rozhodne setrvat v klubu a odolá pokušení odejít.

Budoucnost Van Persieho na Emirates je značně nejistá. Na začátku měsíce zveřejnil, že neprodlouží stávající kontrakt, který vyprší příští rok.

Zájem o získání útočníka už projevil Manchester United, zatímco Manchester City a Juventus mají také o holandského reprezentanta zájem.

Arsene Wenger vyjádřil touhu o jeho udržení i po tom, co nezařadil Van Persieho na soupisku pro předsezónní asijskou tour.

Ramsey také doufá, že jeho parťák zůstane na severu Londýna. Obzvláště, když se minulou sezónu Van Persiemu podařilo vstřelit ve všech soutěžích 37 gólů.

“My nevíme nic o tom, jak to pokračuje,“ řekl záložník Walesu. “Doufáme, že zůstane v Arsenalu.“

“Měl skvělou minulou sezónu a je to pro nás velký hráč. Proto také doufáme, že zůstane.“

Van Persieho briliantní forma pomohla Arsenalu, aby se vzpamatoval ze špatného začátku sezóny, ve kterém získali pouhé dvě vítězství ze sedmi zápasů. Tato špatná bilance vyvrcholila ostudnou prohrou 8:2 s Manchesterem United a prohrou v derby s Tottenhamem.

Nakonec se ale tým sebral v takové míře, že si zajistil třetí místo v tabulce Premier League, které zajišťuje jistotu účasti v Champions League.

Arsenal nicméně skončil v tabulce devatenáct bodů za kluby z Manchesteru, a Ramsey věří, že by lepší start do sezóny tento odstup jistě zmenšil.

“Pokud se nám povede lepší start do sezóny, než tomu bylo minulý rok, tak víme, že jsme schopní se umístit velmi vysoko, tak jako se nám to povedlo loni.

“Přišlo několik hráčů, kteří jsou dobře známí, a snad se nám to povede, abychom mohli konkurovat už od začátku sezóny.“

 

/Skysports.com/