Ray Parlour je ohromen výkony Alexise

Ray Parlour pochválně hovořil o Alexisovi i o dalších letních posilách.

Bývalý záložník Arsenalu přirovnal £32milionovou posilu z Barcelony k přestupu Louise Suaréze právě na Nou Camp. Parlour hovořil v úterý ráno v pořadu Sky Sports News HQ. „Je to úžasný hráč. Neuvědomil jsem si, že by mohl být až tak dobrý. Viděl jsem ho hrát za Chile při Mistrovství světa, kde šel vidět jeho potenciál,“ řekl Parlour.  

„Vždycky doufáte, že se nové posily přicházející poprvé do Premier League rychle přizpůsobí zdejšímu stylu. Tak jako to zvládl Diego Costa z Chelsea. Věděli jsme, že Fabregas to dokáže, protože to dokázal už před tím. U Sáncheze jde ale vidět, jak mu Premier League svědčí. Je rychlý, hbitý. Pakrát ho nakopli, ale hned byl zpátky na nohou, aby pronásledoval míč.“

Co se týče pracovitosti, blíží se nejvíce k Suarézovi. Rád se dívám na hráče, co dělají otočky, kličky, střílí góly i vytvářejí šance. Stejně tak mám rád hráče bez míče, co tvrdě pracují pro tým, což Alexis jednoznačně předvádí tuto sezónu. Tím samým byl Louis Suárez minulou sezónu pro Liverpool,“ doplnil Parlour. 

Arsenal doufá, že Alexis, který vstřelil 10 branek v posledních 12 zápasech, bude mít i nadále obrovský vliv na hru v jeho první sezóně za Gunners.

Parlour také chválil další letní přestupy Arsena Wengera, teprve 19 let starého obránce Caluma Chamberse, který si rychle získal místo v základní jedenátce Arsenalu a útočníka Dannyho Welbecka, který vstřelil hatrick proti Galatasaray.

„Chambers se vyvíjí ve skvělého hráče, vstřelil svůj první gól proti Burnley, což pro něj bylo skvělé. Welbeck byl také fantastický. Je pracovitý a už vstřelil několik gólů, zejména v Lize mistrů při zápase doma proti Galatasaray,“ zakončil povídání Parlour. 

/skysports.com/