READING FC – ARSENAL FC: Preview

 

   Sestava čtenářů

 

  {tab=Základní info}

30.10.2012 (úterý)

20:45 (SEČ)
 

Madejski Stadium

 

KEVIN FRIEND (Lee Betts, Charles Breakspear)

   

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Nominace}

Laurent Koscielny
Olivier Giroud
Theo Walcott
Sebastien Squillaci
Johan Djourou
Francis Coquelin
Andrey Arshavin
Carl Jenkinson
Emmanuel Frimpong
Marouane Chamakh
Damian Martinez (GK)
Hector Bellerin
Thomas Eisfeld
Serge Gnabry
Jernade Meade
Ignasi Miquel
James Shea (GK)
Nico Yennaris

{tab=Možná sestava}

Příprava možné sestavy pro utkání domácího poháru znamená vždy pečlivé studium jemných náznaků z tiskových konferencí, podrobné zkoumání fotografií všech předzápasových tréninků, čtení spousty tweettů a komentů. Ze všech těchto kamínků je potom potřeba poskládat logicky související mozaiku a z ní vyčíst sestavu. Nebo to můžete jako já nasázet intuitivně od oka.

Ale přece jenom můžeme použít alespoň nějaká data. Podle slov Arsene Wengera má Ligový pohár ze všech soutěží v jeho očích nejnižší prioritu, navíc nás v sobotu čeká zápas na Old Trafford. Můžeme tedy odhadovat s vysokou pravděpodobností, že na trávníku neuvidíme žádného hráče základní sestavy ze zápasu s QPR.

Začneme od brankářského postu – Martinez odchytal zápas Coventry a odchytá i zápas s Readingem. Před ním se představí čtveřice Jenkinson, Djourou, Koscielny, Miquel. V záloze se před obranu postaví pravděpodobně dvojice Frimpong – Coquelin, to by nám mělo dát jistotu směrem dozadu a klid směrem dopředu. Nastoupit ale může také Yennaris a Coquelina si Arsene Wenger bude šetřit na zápas s United do dvojice k Mikelu Artetovi.

Obsazení útočných pozic je trochu složitější. Dá se čekat dvojice Aršavin, Gnabry. Odpověď na otázku kdo k nim také odpovídá na to, které posty hráčí obsadí. Oba mohou hrát na křídlech, oba mohou hrát případně jako podhrotoví hráči. Doplnit je může někdo z trojice Walcott, Chamakh, Eisfeld. Walcott může dostat volno kvůli sobotnímu zápasu, ale spíše čekám že naskočí právě on, jako křídlo k Chamakhovi, kterého z druhého kraje hřiště doplní Gnabry a na středu bude operovat Aršavin. Ve variantě s Eisfeldem se nabízí rozestavení útočného tria Walcott, Chamakh, Aršavin, případně Gnabry, Walcott, Aršavin.

{tab=Sestava čtenářů}

Omlouvám se, ale z nedostatku času dnes jen v krátkosti.

Martinez, Jenkinson, Koscielny, Djourou, Miquel, Coquelin, Frimpong, Gnabry, Arshavin, Walcott, Chamakh

{tab=Reading}

Celý název

Reading Football Club

Přezdívka

The Royals

Založen

1871

Stadión

Madejski Stadium

(Kapacita: 24,161)

Majitel

Thames Sport Investment

Předseda

Sir John Madejski

Manažer

Brian MCDermott

Soutěž

Premier League

2011-12

The Championship, 1. místo

Ač je Reading jeden nejstarších týmů v Anglii, součástí Fotbalové ligy se stal až v roce 1920 a do nejvyšší soutěže poprvé nakoukl až v sezóně 2006-07. Od té doby si již prožil sestup i návrat mezi elitu. V letošní sezóně, po loňském vítězství v Championship, se zatím drží na chvostu tabulky a čekají na první vítězství. V Ligovém poháru už dokázali projít přes dva soupeře. Nejprve doma těsně porazili Peterborough United 3:2 a stejným výsledkem, ale na venkovním hřišti, vybojovali vítězství nad naším sobotním soupeřem QPR. Z toho je vidět, že Reading poměrně často inkasuje, poslední čisté konto udržel tým 11. srpna v přípravě proti Crystal Palace.

Reading se před sezónou posílil na boje v Premier League, jako nejlepší příchody se zatím jeví angažování Pavla Pogrebnyaka, který přišel jako volný hráč z Fulhamu a vstřelil letos už 4 branky a také nákup krajního obránce reprezentace Walesu, Chrise Guntera. Tým posílili také Danny Guthrie z Newcastlu a Nicky Shorey z WBA. Celkově má Reading kádr na udržení v Premier League, ale nic víc. Sezónu budou hodnotit jako úspěšnou právě z pohledu udržení či neudržení prvoligové příslušnosti.

{tab=Match Facts}

ARSENAL

 Arsenal se pokusí vybojovat desáté čtvrtfinále v řadě a pětadvacáté celkově

 Z posledních šesti zápasů Ligového poháru na hřištích soupeřů Arsenal čtyřikrát prohrál

 Z devíti posledních zápasů proti ligovým soupeřům Arsenal vyhrál šest

READING

 Royals mohou potřetí v historii dosáhnout na čtvrfinále Ligového poháru, dál než mezi posledních osm týmů se nikdy nedostali

 Vítězství proti QPR ve třetím kole bylo jejich jediné z posledních sedmi pohárových zápasů proti ligovým týmům

 Hráči Readingu nedokázali v posledních jedenácti ligových a pohárových zápasech udržet čisté kotno

ARSENAL vs. READING

 Z devíti vzájemných ligových a pohárových zápasů vyhrál všechny Arsenal

 Reading podlehl Arsenalu v Ligovém poháru v roce 2005 (4.kolo, 0:3) a v roce 1967 (3.kolo, 0:1)

{/tabs}