Reading FC – Arsenal FC:Hodnocení hráčů

Hodnocení hráčů po dnešní divoké přestřelce…

Martinéz- 6.  Pro Damiena to byl dnes první start za první tým a určitě si nepředstavoval, že inkasuje pět branek. Za čtyři góly prakticky nemohl, ale jeden padá z části na jeho vrub. Ve druhém poločase a v nastavení ovšem předvedl i pár dobrých zákroků, takže celkově je z toho lehce nadprůměrný výkon.

Jenkinson- 5,5. Kdybych mu od jeho výkonu odečetl první poločas, tak by dostal vyšší známku, ale celkově to byl spíše průměrný výkon. Neuhlídal protihráče a soupeř z této situace zvýšil již na 4:0 a dále působil v celé první půli dost nejistě. V druhé půli přišlo rapidní zlepšení a zejména ke konci zápasu, když ostatní dostávali křeče a sotva pletli nohama, tak CJ ukázal že jeho fyzický fond je asi nevyčerpatelný.

Djorou- 6. Johan dnes překvapivě působil kompaktněji než jeho stoperský kolega a jeho zákroky byly daleko přesvědčivější. Takový poctivý stoperský výkon. Nic navíc ale svoje si splnil.

Koscielny-4,5. Laurent mě dnes svým výkonem moc nenadchnul. V obraně byla znát jeho nerozehranost a se silovými typy soupeře měl velké problémy. Postupně se dostával do zápasu a jedním sluzem „last minute“ nás zřejmě zachránil před pohromou. Jinak vstřelil dnes i branku a připsal si i veledůležitou asistenci před 6. gólem. Celkově to ale vydá za lehký podprůměr.

Miguel – 4. Náš mladý španěl se mi v obraně dnes vůbec nelíbil. Kazil spoustu přihrávek a ani obranná fáze nestála moc za řeč. Celé nastavení  na něm bylo znát, že potřebuje střídat a také se dočkal. Každopádně odcházel až v křečích, takže i díky tomu mu neudělím nižší známku.

Coquelin- 6,5. Francis se mi dnes až na pár momentů docela zamlouval. Zejména ve fázi, kdy jsme potřebovali vstřelit góly tak pendloval po celém hřišti a odváděl opravdu výbornou práci. Nebýt prvního poločasu, kdy prakticky založil akci na první gól soupeře, tak to byl dnes velmi slibný výkon.

Frimpong -5. Emanuel ve mě nezanechal zrovna moc dobrý dojem. Před naším skvělým obratem střídal, takže mu nemůžu zvednout známku za povedený druhý poločas. V jeho případě volím průměrnou známku, která asi vystihuje jeho výkon po návratu z dlouhé marodky.

Arshavin-4. Je mi Andreje moc líto, ale vyšší známku si prostě nezaslouží. Do určité fáze zápasu se mi jeho výkon celkem líbil. Dával míče rychle od nohy a poslal geniální nahrávku na Thea, který nám dal naději a udržel naše šance na živu. Takových míčů vyslal Andrey dokonce více, ale všechno zůstane zastíněno jeho výkonem z druhé půle a nastavení. Chodil zbytečně do kliček, kazil jednoduché nahrávky, slibný „brejk“ zazdil svojí sobeckostí a nepřistoupil včas k soupeři, který vyrovnal na 5-5. Ač jsem jeho velký fanda za jeho fotbalové schopnosti a dovednosti, tak si začínám přiklánět na stranu těch co tvrdí, že už má to nejlepší za sebou.

Wallcot-7,5. MOTM. Theo nám dnes všem ukázal, kde jsou jeho silné stránky a myslím že by si zasloužil více šancí na hrotu. První gól byl ukázkový a při tom druhém si počínal také velmi sebejistě. Hráči Readingu si s ním nevěděli rady a Theo si dnes konečně vodil míč a nenechal se vést míčem. Škoda že v nastavení nepojistil naše vedení, když se ocitl sám před brankářem.

Gnabry -6,5. Od našeho maldého útočníka to byl dnes opět slušný výkon. Nebál se jít jeden na jednoho a tyto jeho nesmělé pokusy mu většinou vycházely. Vytkl bych mu snad jen to, že neodkopl míč z toho hrozného závaru po kterém jsme inkasovali 3.gól. Nebyl ovšem jediný, kdo mohl poslat míč daleko od naší branky. Těším se na jeho další vystoupení.

Chamakh- 6,5. Známka pro Marouana je pro mě dnes oříškem. Do určité minuty druhé půle nebyl prakticky viděl a nedokázal podržet míč. Pak se jeho výkon začal zlepšovat a Marouane se dostával do hry. Svůj výkon korunoval krásnou a důležitou brankou. Teď se mohu trochu kát, za to že jsem ho odsuzoval za jeho střelbu zpoza vápna. Jako bonus si připsal další zářez po obrovské hrubce soupeře.

Giroud- Rozhodl jsem se, že nebudu hodnotit střídající hráče známkou, ale pouze slovy.Myslím, že by ty známky byly neporovnatelné vzhledem k tomu, že naskočil až do druhé půle, kdy jsme byli na koni. Oliver ve mě zanechal velmi dobrý dojem a jeho výkon se mi zamlouval. Jeho gól byla lahůdka a z takto složité situace by asi nedokázal skórovat nikdo jiný z našeho kádru. Podržel a sklepl pár nakopnutých balonů, které na něj směřovali a výrazně tak přispěl k tlaku, který jsme potřebovali ke vstřelení dalších branek. Vyslal jednu velmi jedovatou střelu a připsal si i další zakončení. Abych jen nechválil, tak mě dnes nepřesvědčil svým odhadem na míč. Několikrát se mu stalo, že do hlavičkového souboje naskočil o dost dříve, než bylo zapotřebí.

Eisfeld- Tento mladý Německý talent si ode mně zaslouží jen slova chvály. Byl to velmi aktivní výkon plný přehledu a citu pro hru. Založil několik našich útoků a působil velmi sebevědomě. Jedinou slabinou byly osobní souboje, ve kterých díky svojí muší konstituci ztrácel. Takže víc navštěvovat posilovnu a pořádně zesílit.

Meade- nehodnocen.

Dnes to bylo po katastrofálním prvním poločase zejména o vůli a tu jsme prokázali až do poslední chvíle. Krom výsledku nám ovšem tento výkon moc pěkného nepřinesl. Dostat čtyři laciné branky se prostě nesmí stávat ani v takto složené obraně. Dnes to bylo velmi obtížné na hodnocení, jelikož pro to dobré se snadno zapomena ta hrůza z první půle…