Reakce fanoušků Arsenalu na výkon Daniho Ceballose v prvním utkaní na Emirates Stadium

Letní posila Arsenalu Dani Ceballos nastoupil ke svému prvnímu zápasu v základní jedenáctce Kanonýrů, když Arsenal hostil na Emirates Stadium Burnley.

Dani Ceballos okamžitě na fanoušky zapůsobil. Vysoce hodnocený španěl, který je v Arsenalu na roční hostování z Realu Madrid od začátku utkání ukazoval svou šikovnost. Kanonýři dominovali hře a ujali se rychle vedení 1-0. Ceballos poslal do vápna nebezpečný centr z rohového praporku, po kterém skóroval Alexander Lacazette a Ceballos si tak připsal 1. asistenci v dresu Arsenalu.

Ale nebyla to jen jeho asistence, kterou na sebe strhl pozornost. Jeho pohyb, přihrávky a dribling často pomohly Emeryho týmu k rychlému přechodu do útoku nebo k tomu, aby se Arsenal dostal ze složité situace.

Podruhé výrazněji ovlivnil osud zápasu tím, že vypíchl balón na útočné polovině před vítezným gólem Pierra Emericka Aubameyanga v druhé půli. Za svůj výkon si na Emirates vysloužil potlesk ve stoje od nadšeného publika během střídaní těsně před kocem zápasu. Byl to zapamatováníhodný debut v Premier league. Fanoušci si rychle všimli vlivu Daniho hry na celkový projev Arsenalu.

Po utkání byl Ceballos na twitterových účtech fanoušků Arsenalu nálepkován jako: „umělec“, „Baller“ (do čj těžko přeložitelné, je to označní pro někoho, kdo je vynikající, excelentní, pozn.red.) a „typ fotbalisty, který fanoušci Arsenalu milují“. Jiní fanoušci prohlašovali, že „Ceballos je všude“ nebo „už nějakou dobu jsem neviděl hráče, který by tak zásadně změnil podstatu projevu takového týmu jako je Arsenal“

Ačkoli se jedná teprve o jeho první start v dresu Arsenalu, někteří z fanoušku jej už teď zaříkavají „prosím, zůstaň“, protože je „prvotřídní“ („pure quality“ – pozn.red.)

Další fanoušek je toho názoru, že Ceballos už prokázal, že právě on je ideální náhrada za Aarona Ramseyho,  která nabízí „vše, co mají oni“ od welšana přes kreativního Cazorlu až po work rate Meusta Ozila.

Ceballos si užil velmi úspěšné léto, kdy byl jedním ze základních kámenů vítězného španělského týmu na mistrovství Evropy do 21 let. Těsně po mistrovstív pak dokončil svůj dočasný přesun do severního Londýna. Má to však jeden háček, dohoda o hostování neobsahuje opci, a tak reálně hrozí, že se bude vracet zpět do Realu Madrid, pokud bude i dále pokračovat v dobrých výkonech v Premier League.  

Mirror přeložil Leon