6. sraz – Hodonín 2010

 

Link na fotky je ve fóru přístupný pro všechny registrované na gunners.cz.

Další linky v článku.

 

http://arsen79.rajce.idnes.cz/6._sraz_Gunners_v_Hodonine/

 

http://polovinka.rajce.idnes.cz/Gunners_26.6.2010/

 

http://arsene10.rajce.idnes.cz/Official_Gunners_CZ_SK_sraz_2010/

 

Sraz všech kanonýrů z Čech, Moravy a Slovenska v Hodoníně je už minulostí, ale událost to byla mimořádná…

Tak jak bylo již dlouho avizováno, dne 26.6.2010 se od časných ranních hodin konal další, v pořadí již 6. sraz oficiálního CZ & SK Arsenal FC Supporters Clubu. Sraz všech zúčastněných a řádně přihlášených kanonýrů se konal v Hodoníně, v místě k tomu ideálně určeném, v příjemném a útulném Arsenal café s ještě útulnější zahrádkou. Někteří gunners byli tak nedočkaví (případně měli nevyhovující vlakové či jiné spojení), že byli „nuceni“ dorazit na místo srazu o jeden dříve a dlouho do noci diskutovat především organizační záležitosti, problematiku sestavy nadcházejícího ročníku a poslední přestupové spekulace. Většina kanonýrů však do Hodonína přijížděla v průběhu sobotního dopoledne a zahrádka Arsenal café se postupně zaplňovala. Prezentace skončila podle přesně stanoveného a přísně dodržovaného harmonogramu v 11 hodin, poté následovalo seznamování všech se všemi a především s čepovanými nápoji. Tato volná zábava byla přerušena výborným obědem a následnou spanilou jízdou na stadion FC Nesyt, který se na několik hodin proměnil na nejkrásnější Emirates Stadium pod sluncem.

 

Organizační výbor se skutečně vytáhl a tak byl připravený nejen perfektní green, ale i skutečné branky, šatny, stany a občerstvení. Přesně podle pravidla „bez práce nejsou koláče“ však zájemci o lákavé občerstvení museli odehrát v úmorném vedru, sužováni nelítostným jihomoravským sluncem nejprve 2×45 minut matche mezi red a yellow gunners. Jednalo se o skutečný zápas, včetně slavnostního nástupu, vzájemného představení, losování, dokonce se dostavili i hlavní a jeden postranní rozhodčí. Zápas měl však, bohužel, především v první polovině, jednoznačný průběh. Yellow gunners, opírajíc se o výborného brankáře a dva defenzivní štíty, snadno pronikali po křídlech do často dezorientované obrany reds a kvalitní střelbou brzy získali pohodlný náskok 4-1. Reds působili skoro bezradně, obranu yellows prověřili pouze několikrát a především absence skutečného špílmachra ve středu hřiště byla až fatální. Nečekaný obrat však nastal po přestávce s příchodem výše jmenovaného středového záložníka, který vyměnil roli rozhodčího za post CM. Reds, vědomi si zřejmě své skoro beznadějné situace, otevřeli hru a začali více útočit po křídlech. Některé akce byly skoro brilantní a nebýt zázračného brankáře yellows, výsledek by byl dozajista brzy srovnán. Po několika nevyužitých šancích však přišla rána z čistého nebe a žlutí po rychlé kombinaci překvapivě zvýšili na 5-1 a o výsledku tak už bylo rozhodnuto. Závěr zápasu po dalších dvou rychlých gólech do sítě reds se odehrával bez emocí a končil doslova v přátelském duchu, který se odrazil i ve zcela uvolněné atmosféře při tradičním kopání pokutových kopů, ve kterém zcela překvapivě dominovali reds. A pak už jen výměna dresů, šatny a zasloužené občerstvení.

 

Catteringová společnost se doslova a do písmene předvedla, stejně tak jako sponzor, který zajistil tolik nezbytnou součást občerstvení, kterou (a kterého) zde však z obavy před nepovolenou reklamou nemůžeme jmenovat :-). Jedlo se, pilo, hodovalo, o možných přestupech a nových posilách diskutovalo a tato bohulibá činnost byla přerušena jenom za účelem památečné společné fotografie a pokusu o překonání světového rekordu v počtu odeslaných sms na jedno číslo během jedné sekundy :-).

 

Kdy a za jaké účasti sraz skončil, už bohužel poinformovat nemohu, s ohledem na termín redakční uzávěrky jsem musel místo 6. srazu CZ & SK Arsenal FC Supporters Clubu „zbaběle“ opustit krátce po 18-té hodině, v době, kdy se nad ztichlým hřištěm již nesly první chorály We love you Arsenal, we do a Are you watching Tot*enham

 

Díky za pěkný den, kanonýři….

 

To be continued…

 

Arsenalizace dorazila i na jih Moravy

Posezení před Arsenal café bylo příjemné

interiér je také útulný

závěrečné foto před odjezdem na Emirates

náš sobotní Emirates Stadium

 přivítání obou týmů bylo přátelské

žlutí byli lepší a radovali se častěji

po zápase o nás bylo postaráno

jedli, pili, hodovali…

a odpočívali …

jsme tam skutečně všichni?

a jeden pokus o rekord závěrem 🙂

 

 


/Patrick, foto vlastní/