Statistiky zápasu

Střely celkem

11

14

Střely na bránu

5

6

Rohových kopů

3

3

Faulů

16

8

Arsenal půjde do nové sezóny pozitivně naladěn poté, co otočil zápas v Götenburgu. Poslední zápas přípravy ale zastínilo zranění Gabriela.

I přesto, že si tým Arsena Wengera vytvořil v prvním poločase více šancí, šlo do vedení City. Sergio Agüero proměnil centr od Raheema Sterlinga.

V 2. poločase si však hráči napravili reputaci, když v 50. minutě umístil míč přesně k tyči Alex Iwobi, kterému asistoval Theo Walcott. Walcott sám se pak postaral o druhou branku, když se uvolnil po pěkné narážečce s Alexisem a přehodil Harta jemným dloubáčkem.

Alexis měl také blízko gólu, když jeho brilantní přímý kop orazítkoval břevno. Walcott měl prsty i ve třetí brance, když po špatné rozehrávce City pořádně prohnal Harta, od kterého se míč odrazil k volnému Akpomovi. Ten už neměl žádný problém umístit balón do odkryté svatyně.

Kelexhi Iheanacho pak v samotném závěru snížil přesnou hlavičkou k tyči a dal tak City naději. Arsenal nakonec dokázal vedení udržet, ale zápas poznamenalo zranění Gabriela, který byl odnesen ze hřiště na nosítkách.

/Arsenal.com/