Reprezentace: Giroud již na sedmém místě nejlepších střelců, Nketiah znovu spasil Anglii

Reprezentační přestávka je momentálně v plném proudu. Jak se hráčům Arsenalu v národních výběrech daří?

Severní Irsko – Švýcarsko – 0:1 Granit Xhaka (Švýcarsko)
Ve čtvrtek se v Evropě rozběhla baráž o Mistrovství světa. V jednom ze dvou klání večera proti sobě vyrukovaly týmy Severního Irska a Švýcarska. V hostujícím týmu nechyběl celý zápas Granit Xhaka, který se podílel na vítězství 1:0.

Francie – Wales 2:0 – Olivier Giroud, Laurent Koscielny, Alexandre Lacazette (Francie), Ramsey (Wales)
Francie v pátek sehrála přátelské utkání proti Walesu a na domácím hřišti zvítězila 2:0. V základní sestavě nechyběli Olivier Giroud a Laurent Koscielny. Giroud se na výhře podílel druhou brankou a za národní celek tak již vstřelil 29. gól v 69 zápasech, díky čemuž se stal sedmým nejlepším střelcem historie své země. Právě jednatřicetiletého útočníka nahradil na posledních sedmnáct minut jeho spoluhráč z Gunners Alexandre Lacazette. Za hosty odehrál celé utkání Aaron Ramsey.

Nigérie – Alžírsko 1:1 – Alex Iwobi (Nigérie)
Šesté utkání v kvalifikaci na Mistrovství světa odehrála Nigérie. Před závěrečným duelem skupiny už jistý postupující měl v zápase na hřišti Alžírska také Alexe Iwobiho, který odehrál jednaosmdesát minut. Nigérie v té době vedla 1:0, Alžírsko ovšem dvě minuty před koncem zápasu vyrovnalo z pokutového kopu.

Anglie – Německo – 0:0 Mesut Özil (Německo)
Ve Wembley se v pátek odehrálo interesantní utkání mezi Anglií a Německem. Za hostující výběr nastoupil od začátku Mesut Özil, ani on ovšem nezměnil nic na tom, že se týmy rozešly bez branek.

U-19 Anglie – U-19 Island – 2:1 Reiss Nelson, Eddie Nketiah, Joe Willock (U-19 Anglie)
V sobotu pokračovala druhými zápasy kvalifikace na ME U-19. Anglie se po jasném vítězství nad Faerskými Ostrovy představila proti Islandu a tentokrát to bylo o mnoho složitější utkání, přesto se favorit radoval z výhry 2:1. Island od 70. minuty prohrával O:1 a ačkoliv v 82. minutě vyrovnal, o minutu později se popáté v kvalifikaci prosadil Eddie Nketiah, který na trávníku vydržel celých devadesát minut. Dvě minutky před koncem byl vystřídaný Reiss Nelson, na lavičce po celou dobu zůstal Joe Willock.

/foto: twitter.com/Arsenal Pics‏/