Respektovaný novinář Guillem Balague: Aubameyang, N’Zonzi, Mkhitaryan, Malcom

V úterý na kanálu Arsenal Player vyšlo video, na kterém se respektovaný španělský novinář Guillem Balague vyjadřoval ke čtyřem často se opakujícím jménům:

  • Steven N’Zonzi – Celé spekulace o jeho odchodu se měly odvíjet od bydlení jeho syna, za kterým se často vydává, v Londýně. Navíc k tomu přispělo i vyřazení z kádru od minulého trenéra Sevilly kvůli disciplinárním problémům. Z tohoto důvodu se ho Sevilla snažila prodat, nabídky na hráče ale nepřišly z žádného klubu. Balague se domnívá, že Arsenal ho poslední půl rok sledoval podrobněji a také si myslí, že v dané chvíli nemá kvality na přestup ke Gunners.
  • Pierre-Emerick Aubameyang – V jednu chvíli si Arsenal a Arséne Wenger uvědomili, že Alexis odejde a nejlepší bude nechat ho jít. O Aubameyangovi přemýšleli již v létě a věřili, že by do klubu přišel. Nabídku okolo 70 milionů liber ale nikdy nepodali. Úterý mělo být rozhodující den na to, zda ho Borussia Dortmund uvolní jinam. Aubameyang měl také mluvit s vedením německého klubu a potvrdit, že chce odejít. Gunners jsou ohledně něj optimističtí. Osmadvacetiletý hráč chtěl v létě z klubu vypadnout, v klubu se necítí ideálně. Pokud dostane svolení k odchodu, pořád se bude muset Dortmund dohodnout s Arsenalem. Připomněl také, že se jedná o typologicky jiného fotbalistu než je Alexis, patří k mobilním a moderním útočníkům. Ačkoliv není v týmu dvakrát spokojený, stále střílí branky. Myslí si, že odchod GIrouda jako kompenzace by Arsenal tolik bolet nemusel. Aubameyang je totiž TOP TOP fotbalistou.
  • Henrikh Mkhitaryan –  Novinářské drby mají být pravdivé. Také potenciální výměna s Alexisem se údajně zakládá na skutečnosti. Londýnský klub se o hráče zajímal před pěti, třemi a také dvěma lety, ale nikdy nepodal nabídku, jelikož nechtěl příliš utrácet. Na hráče mají jít velmi velmi dobré reference o jeho kvalitě. Manchester United se ohledně Alexise a jeho přestupu musí rozhodnout rychle, protože je tu další klub, který má o něj zájem.
  • Malcom – Jedná se o neskutečně rychlého fotbalistu, který dokáže střílet branky. Na druhou stranu je však stále jen „dobrý“, nikoliv „skvělý“.  Hráč má slabiny ve hře bez míče a musí na sobě tvrdě pracovat. Není dostatečně kvalitní na to, aby přišel pouze sám. Proměna kádru by měla poté následovat v létě.

/twitter.com/My Racing Tips‏/