Rezerva i Osmnáctka po třech bodech

Rezerva Arsenalu získala 3 body proti Evertonu. Bylo to zatím ale bez Aarona Ramseyho. Osmnáctka už v sobotu porazila 3:0 Portsmouth.

Arsenal res. 4:1 Everton res.
Branky: Thomas 26, 52, Aneke 47, Nordtveit 63

Rezerva Arsenalu se v Premier Reserve League vrátila na vítěznou vlnu, když na Londýnském Colney porazila 4:1 Everton. I když už od páté minuty museli dotahovat jednogólový náskok soupeře, tak dvě branky Thomase, které podpořili i Chuks Aneke a Havard Nordtveit, nakonec otočili skóre a zajistili tři body.

Neil Banfield mohl postavit i Craiga Eastmonda, Henriho Lansburyho a nejlepšího střelce týmu Jaye Emmanuela Thomase. Chyběl ale Thomas Cruise, který odešel na hostování do Carlslie United. Na postu levého obránce jej nahradil Daniel Boateng. Na lavičku náhradníků byli poprvé nominováni Phillip Roberts a Jeffrey Monakana.

Sestava Arsenalu: Shea – Nardtveit, Hajrovič, Miquel, Boateng – Eastmond, Lansbury, Ozyakup – Aneke, Thomas, Sunu
Lavička: McDermott, Yennaris, Deacon, Monakana, Roberts

Arsenal začal na vichrném a promáčeném Colney živě, ale byl to Everton, kdo měl první z několika šancí v úvodu utkání. Jednu z nich využil. Po docela neškodném volném kopu Joseho Baxtera z třiceti metrů využil chybu obrany Mustafi Shkodran a už po pěti minutách poslal hosty do vedení.

Gunners vypadali po dobrém začátku docela zaskočeni, ale snažili se najít nějakou skulinu v obraně soupeře. Střela Chucka Anekeho ve dvacáté minutě ale nejspíš povzbudila sebevědomí domácích, kteří začali Everton přehrávat. Henri Lansbury z pravého křídla nacentroval míč, který Thomas uklidil do branky, a bylo to 1:1.

Arsenal ještě přidal na obrátkách a ke konci poločasu si Aneke,Sunu a Lansbury vytvořili šance, které však pevná obrana a brankář Ian Turner zmařili. Everton byl ale načatý.

Druhý poločas začal, ale jako by ani žádná přestávka nebyla. Arsenal se rozjel a dostal Everton pod obrovský tlak. Trvalo to 90 sekund a tento tlak byl zužitkován. Aneke využil Ozyakupův roh a dostal Arsenal do vedení, 2:1.

Arsenal se namlsal. Oslavy ještě pořádně ani neskončili, Emmanuel-Thomas sebral na pravém křídle přihrávku Ozyakupa a protancoval s ním do vápna. Dech beroucí průnik, prudké zakončení a bylo to 3:1.

Everton toho moc nevymyslel, ale prosadil se alespoň Baxter, který nastřelil břevno branky Jamese Shea. Gunners si pojistili tři body opět z rohu. Další kvalitní míč od Ozyakupa, další prudká hlavička a Nordtveit uzavřel skóre na 4:1.

Bylo ještě dostatek času na to, aby si svůj debut za rezervu odbyl i Phillip Roberts, který nahradil Emmanuela-Thomase. Everton ale ještě stihl jednou zahrozit a mohl snížit, ale James Shea vyškrábl míč na brankové čáře.

Arsenal tedy dosáhl působivého vítězství 4:1.

Arsenal 18 3:0 Portsmouth 18
Branky: Bunjaku, Roberts, Webb

Osmnáctka v sobotu ráno porazila na Colney celek Portsmouthu. V prvním poločase se trefili Alban Bunjaku a Phillip Roberts a Arsenal tak mohl docela v klidu hrát svůj fotbal. Patnáct minut před koncem přidal třetí gól Callum Webb.

Stevemu Bouldovi se po zranění vrátil do sestavy Phillip Roberts. Místo v záloze se podařilo udržet Nizozemci Kylovi Ebeciliovi, ale ke změnám došlo v obraně. Jordan Wynter nastoupil napravo místo Reese.

Sestava Arsenalu: McDermott – Wynter, Angha, Monteiro, Bihmoutine – Bunjaku, Webb, Ebecilio – Monakana, Roberts, Neita
Lavička: Charles-Cook, Smith, Edge, Rees

Arsenalu trvalo pouhých 90 sekund, než vstřelil branku, a Portsmouth, poslední celek tabulky, tak prohrával už od začátku. Arsenal do vedení poslal Alban Bunjaku. Svěřenci Steva Boulda pokračovali v tlaku a za třináct minut vstřelili druhou branku. Svůj debut po zranění oslavil gólem Roberts.

Portsmouth se snažil ještě bojovat, ale vzácně se trefil i záložník Webb a zápas byl rozhodnut. Tři góly, tři body a toto vítězství snad posílí sebevědomí zlepšujících se mladíku Steva Boulda.