Rice byl po vítězství nad Crystal Palace nadšený.

Declan Rice po zápase, ve kterém jsme porazili venku Crystal Palace, bujaře slavil. Vítězství připisoval hlavně tomu, že hráči po sobě navzájem vyžadovali totální odevzdání.

Proměněná penalta naklonila misky vah v náš prospěch, nebylo to ale jednoduché, protože po červené kartě pro našeho japonského samuraje jsme museli hrát téměř 30 minut v desíti lidech. Zároveň velmi vyzdvihoval, jak moc všichni hráči na hřišti přispěli k vítězství tím, že udrželi vysoký standard a neustále spolu komunikovali.

„Před zápasem jsme věděli, jak těžké je hrát na Selhurst Parku, obzvláště na začátku sezóny. Potřebovali jsme si udržet naše tempo, až do okamžiku, kdy jsme šli do 10, jsme měli zápas kompletně pod kontrolou, dominovali jsme hře, dobře si přihrávali míč a měli jsme vést 2-0 už v prvním poločase. Bylo příjemné se prosadit v druhém a pak jsme ukázali velkou odolnost, což bylo perfektní.

Když jste se podívali na hřiště, každý podporoval každého. Vzadu jsme šli do tří a kluci nepřestali komunikovat. Pak naskočil Jorgi a byl brilantní, neustále tlačil a vyžadoval toho po ostatních hodně. Bylo to o tom jen vydržet.

Doma jsou silní a mají tah na bránu, takže to, že jsme jim nedovolili dát branku v jejich prvním domácím zápase je velké plus.“

V teprve třetím zápase za Kanonýry předvedl Declan velmi solidní výkon v srdci naší zálohy a neustále se přizpůsoboval změnám Mikela, kterými zajistil, že tým hrál více soudržně a zastavil Palace ve vytváření šancí.

Cítí, že to lepší ještě přijde a snaží se na tréninku absorbovat od našeho bosse co možná nejvíce. Zároveň si naprosto užívá hru před novými fanoušky, kteří opět byli na Selhurst Parku hodně slyšet a pomohli týmu vybojovat další tři body. Také se ohlédl za svými prvními měsíci v klubu.

„Beru to jak to jde den za dnem. Snažím se poslouchat, soustředit se, budovat si vztah se svými spoluhráči a samozřejmě dělat to, co po mě chce manažer. Myslím, že když se budu držet takového plánu, bude se mi v dresu Arsenalu dařit.

Nemůžu o klubu mluvit dostatečně dobře, energie okolo klubu, skvělý pocit z fanoušků, můžete to cítit. Když jsme vyšli na rozcvičku, už bylo poměrně plno na stadionu a na konci zpívali manažerovo jméno.

Jsou unešení ze tří bodů, a stejně tak i hráči. Musíme v tom pokračovat. Šest bodů ve dvou zápasech, to je super začátek a musíme tak pokračovat i dál.

/arsenal.com/