Ritzing 2 – 5 Arsenal

Michal, Freddie, Duri, Titi a DAN on Tour

 

Datum: 23.7.2005

Ritzing – Arsenal 2-5

Pajer 38, Schiffer 75-Bergkamp 10, Henry 17, Reyes pen 35, Hleb 79,Larsson 90

Arsenal: Howard (Mannone 45)-Lauren (Senderos 45), Christanval, Toure (Cygan 45), Hoyte-Ljungberg (Hleb 45), Song, Flamini (Larsson 62), Reyes-Bergkamp (Bentley 45), Henry (Pires 45)

 

 

Celého výletu jsme se měli účastnit já (Freddie), Dan, Titi, Michal a řidič Ďuri, který  ještě v ČR nevěděl, jestli „tomu“ Arsenalu bude fandit. Tři gooners z Bohumínka vyjeli již v 7 hodin ráno. Autem si to pak namířili přes Olomouc, kde nabrali Michala a poté přes Brno. Tam jsme se lehce sekli, protože jsme nebyli schopni vyjet z Carrefouru, přestože to tam znám:) Cesta na rakouské hranice ušla, provoz téměř minimální. Avšak na rakouské straně a zejména před Vídni a za Vídní to stálo za to. Dan měl na starosto roli navigátora, my 3 vzadu jsme hlavně museli vydržet tu strašnou „štreku“ namačkaní na sobě. Vlastně jsem ani neočekávali, že tam někde za Vídní nezabloudíme. Ale šlo poměrně hladce. V autě padaly návrhy, že pokud už nebudou lístky na Arsenal, tak se pojedeme vykoupat do jezera. A někdo z nás to navrhoval, abychom to střihli přes Maďary:)

Konečně jsme dorazili do Ritzingu, což byl tak trochu konec světa. měli jsme hlad i žízeň, ale ze všeho nejdřív jsem samozřejmě chtěli zakoupit lístky. Po menších zmatcích Juri někam vlezl a koupil 5 „nádherných“ lístků a byli jsme v suchu a taky na suchu. A tak jsme se po po pár řízcích (českých, ne vídeňských) vydali do „centra“. To jsme však nenašli. Další prioritou teda byla nějaká hospoda (die Kneipe). nejlepší bylo, když jsem kousek od jedné cedule s pivem uviděl stoly, kde seděli Rakušané s půllitrama. Hned jsem na to zbytek upozornil. Nejžíznivější Michal šel prozkoumat terén jako první, ihned se ale vrátil a sdělil nám, že někomu vlezl na zahradu:) Nakonec jsme narazili na nějaké místní slavnosti, objednali si tedy čepované pivo, ale v pozadí jsme viděli, jak jej pinkl do kryglu lije z lahváče, tak jsme se zarazili, i kvůli ceně (2.30Euro). Horší to však bylo, když jsme jej ochutnali:) No a při pohledu na jednoho krásného pána (zúčastnění vědí:) jsme zvedly kotvy a štrádovali si to na stadion, kde již od 2 hodin odpoledních pouštěli. K tomu stadionu asi tolik, že na to, co místní klub SC Ritzing hraje za soutěž (4.liga), tak vypadal skvostně. Všichni jsme byli u vytržení. Dvouhodinové čekání na výkop si fotografové od nás zkrátili focením rozcvičujích se brankařů a chvíli na to i hráčů Arsenalu. Počasí nebylo nic moc, pršelo a hřmělo, ale asi 5 minut po úvodním hvizdu rozhodčího slunce peklo a to vydrželo do zbytku dne.

Stadion Ritzingu byl zaplněný do posledního místa, i to však nestačilo a někteří neukáznění (:-D ) lidé nám neustále křižovali pohledy, které vycházeli z našich vykulených očí. Viděli jsme přece naživo a navíc tak blízko hráče, které jsme do té doby (kromě Dana) sledovali pouze v křesle u televize. Já, v dresu Freddie Ljungberga, jsem se těšil a doufal, že Arsenal bude začínat utkání zleva, aby okolo mě létal můj idol. Ne, bylo to naopak, hráli zprava, a protože Freddie další poločas hrát už nebude, chtěl jsem to zabalit a jet domů:) To se také nestalo, vynahradil mi to José Antonio Reyes, který byl celý první poločas u nás nejblíže a nutno říci, že se bylo na co koukat. K vidění byli také dva fotbalisté, kteří jsou u nás na zkoušce – Alex Song (v prvním poločase hrál na postě Patricka Vieiry) a Philippe Christanval z Marseille. Song zahrál solidně, líbil se nám, hodně běhavý hráč, snažil se. Christanval už se nám tolik nepozdával, připadalo mi, že bojí něco vymyslet, hrál spíš dozadu. V průběhu první půli jsme skórovali hned třikrát. Nejdříve Bergkamp po rychlé akci, kdy se ani nedíval kam střílí, to bylo jeho periferní vidění. Chvíli na to se trefil také Titi a to netradičně hlavou po perfektní akci Freddie Ljungberga, kdy na rakouského hráče zkusil „koloběžku“. Z penalty potom zvyšoval José. Domácí ještě do přestávky snížili na 1-3.

Do druhé pětačtyřecetiminutovky naskočil například Alexander Hleb, David Bentley, Sebastian Larsson nebo Robert Pirés. Tentokrát hrál nejblíže u nás Bělorus Hleb. Mnozí z nás, co jsme se výjezdu zúčastnili, byli ohledně Alexandra skeptičtí. Jenže pak jej celý stadion viděl v akci. Hrál ve středu a napravo zálohy. Nádherná podiváná. Dělal si prakticky co chtěl. Rychlý a technicky nesmírně vyspělý hráč. Několikrát jsme viděli, jak si udělal hned 3 hráče soupeře a pak přesně nahrál. Arsenal pak trošku vypl a SC Ritzing, za který hráli samí mladí borci, dal gól, 2-3. Pak mohl dát ještě jeden. Ale Arsenal se opět začal snažit a výsledkem byly branky na 4-2 a následně 5-2. Nejdříve parádně Hleb, kdy nasadil kličku asi třem hráčům a nakonec i gólmanovi Ritzingu a poté po centru pečetil mladý a včera dobře hrající defenzivní záložník Sebastian Larsson.

Po další várce řízků, kdy se na nás u auta všichni prazvláštně dívali měl nastat vrchol dne. Někteří z nás chtěli podpisy, někteří fotky z neuvěřitelné blízkosti apod.  Šli jsme tedy ke klubovému autobusu a čekali, až vyjde první star. Tou byl tuším Lauren, k nám však nezamířil. Dalším byl Reyes. Ten nejdřív že nic. Pak ale Dan zařval „Joséééé“, on se usmál a došel k nám. Michalovi se podepsal na dres Henryho:) Pak už to nebylo pojednom a s takovými intervaly a tak jsem si například ani nevšiml, že vyšel Freddie Ljungberg a spatřil jsem ho až kousek od autobusu. K plotu, kde jsme byli my postupně došli Cygan, Christanval a tak dále. Thierry Henry už byl také venku, ale na druhé straně a nevypadalo to, že by se vrátil k nám. Z šaten vyrazil také Alexander Hleb, na toho to někteří ldé kolem nás zkoušeli „Alexandééér, Alexandééér“, ale nic. Někdo z naší party to na něj zkusil rusky a to zabralo. Hleb byl rád, že se za ním přišli podívat kamarádi z východu:) Dole u hráčů se pohyboval nějaký muž, majitel auta, na kterém byl nasprejovaný Thierry Henry. (My jsem byli hned vedle toho auta.) Henry nakonec došel i k tomu auto, které mu chtěl majitel ukázat a vyfotit se u něj s ním. Potom zamířil i k nám. Přesně tak, Titi od nás stál 0.5 metru:) Michalovi a Danovi se podepsal na dres. Udělali jsme pár foteček a spokojeně vyrazili k autu. To byl výlet k nezaplacení……