Rob Holding podepsal novou dlouhodobou smlouvu

Rob Holding s námi podepsal novou dlouhodobou smlouvu, která platí do roku 2024 s opcí na další rok

Střední obránce se nezapomenutelně vrátil po zranění kolene, které utrpěl na Old Trafford před dvěma lety. V minulé sezóně byl klíčovou součástí vítězství v Emirates FA Cupu. Chyběl jen jeden zápas při našem postupu do finále a hrál celých 90 minut při našem vítězství nad Chelsea ve Wembley. V této formě pokračoval a v sezóně si připsal už 16 startů.

Technický ředitel Edu řekl:

„Jsme velmi rádi, že jsme s Robem podepsali nové prodloužení smlouvy. Je mu 25 let, takže stále stoupá na vrchol své kariéry, a my jsme rádi, že během těchto důležitých let bude s námi. V posledních dvou měsících prokázal Rob velkou kvalitu a vyspělost na hřišti i mimo něj a vyvíjí se dobře. Těšíme se, že Rob bude v následujících letech pokračovat v tomto vývoji.“

Mikel Arteta dodal:

„Od té doby, co jsem začal jako manažer, jsem byl ohromen Robovým příspěvkem do klubu a šatny, na hřišti i mimo něj. Kvalita jeho každodenní práce na tréninkových hřištích je výborná a v zápasech předvádí trvale vysoké výkony.“

„Všichni známe Robovu kvalitu, kterou ukázal na svých výkonech během intenzivních okamžiků v obou finálových vítězství v FA Cupu. Všichni jsme velmi rádi, že Rob podepsal novou smlouvu, je velmi populární u všech hráčů a zaměstnanců a těšíme se, že budeme sledovat, jak s námi bude růst i v následujících letech.“

Od té doby, co k nám přestoupil z Boltonu Wanderers v červenci roku 2016, absolvoval Rob 96 zápasů v prvním týmu a vyhrál dva FA Cupy. Vrcholem Robovy první sezóny byl jeho výkon ve finále FA Cupu 2017. Spolu s jeho vynikajícím vystoupením po boku Pera Mertesackera zajistil, že jsme získali trofej po vítězství 2-1 nad Chelsea.

Všichni v klubu by tímto chtěli Robovi poblahopřát k nové smlouvě a těšíme se na jeho další přínos pro klub.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

 1. Koubel (karma: 156) #1

  Ať si kdo říká co chce, já jsem rád. Pro mě je Rob sympaťák a co si pamatuji, tak před zraněním hrál dobře a přijde mi, že i teď jdou jeho výkony postupně nahoru. Jako třetího stopera proč ne. Spíš mě zajímá, jak se ta situace se stopery celkově vyřeší. Pokud odejde mustafi, luiz a sokratis, pořád máme 5 stoperů – Gabriel, Mari, Saliba, Holding, Chambers + případná posila, pokud bude chtít vedení ten post kvalitativně posílit. A zase ze mě asi mluví troška sentiment, ale nerad bych, aby se Arsenal zbavil třeba Chamberse, který dokáže zahrát vícero postů a před zraněním měl též vcelku fajne zápasy, ale zas si prošel už i hostováním a zřejmě by rád už někde zakotvil a hrál. Spíše by mě zajímalo, co byste říkali, kdyby Chambers opravdu hrával u nás v záloze jako nějaké backup na DM, případně v nouzi na stoperu nebo RB?

  • smeta (karma: 199) #1

   Jsem taky rád, že podepsal, před zraněním hrál parádně a snad se k tomu i postupně vrací.

   Jinak co se týče sestavy Gabriel, Mari, Saliba, Holding, Chambers, tak je u nás bohužel otázka jak dlouho vydrží zdraví. Pokud budou bez zranění, tak tím lépe a uvidíme jak to Mikel vyřeší.

   Další otázka je, zda se nám Saliba ještě vrátí nebo u nás bude chtít hrát, když jsme mu nedali čuchnout

  • Vosička (karma: 606) #1

   K Chambersovi. On se vyjádřil, že jeho pozice je na stoperu. Před zraněním hrál dobře na této pozici. Zajímalo by mě, kdyby dostal tolik prostoru jako Holding, jak by se vyvíjel. Přijde mi, že je dynamičtější a má lepší rozehrávku než Rob. Navíc může zahrát RB nebo DM, to hrál ve Fulhamu na hotování, kde byl vyhlášen hráčem sezony 18/19. Nějaké stats z toho období: number one for interceptions (2.2 per game), second for tackles (2.1), and third for dribbles (1), successful aerial duels (2.1) and passes (47.9) per match.

 2. Kozlik89 (karma: 2796) #1

  Proč ne, pokud se zbavíme Mustafiho, Luize a sokratise, a přivede se poradny stoper ke Gabrielovi tak může Rob v klidu zastávat roli 3-4 stopera spolu s Marim. S Calumem se asi nepočítá, jinak by mu Arteta už nějaký ten prostor dal si myslím. (Sam ale nechápu proč, Calum mi vždy přišel lepší z dvojice s Robem) A Saliba tam je pořád velký otazník. Ale kdyby pro příští sezónu zůstali.
  Gabriel, Mari, Holding, Saliba, posila tak si myslim ze je to optimal.
  Ještě jsem zapomněl na Mavra, toho bych se samozrejme taky zbavil. 5 stoperů je ideální stav.

 3. NorthGooner (karma: 1017) #1

  Já jsem rád, že Rob podepsal novou smlouvu. Pamatuji si jeho výkony před zraněním a byl v té době naším nejlepším stoperem a neustále se zlepšoval. Pak přišlo zranění a dostával se do toho pomalu. Ona to asi fakt není sranda po takové době hrát a dostat se do nejlepší formy. Když mu zdraví vydrží, věřím, že nám dokáže, že může být platným členem mužstva a že se popere o základ. Btw. jestli se něco Mikelovi podařilo, tak dát do kupy obranu a to tam nemáme žádná velká jména a jsme momentálně jedním z nejlepších týmů, co se týče tohoto aspektu hry. Rob má na tom také svůj podíl.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.