Robin van Persie je zpět

Útočník Robin van Persie, který se zranil v lednu při vyrovnávajícím golu v zápase proti Manchesteru United se začal připravovat na další sezonu.

" První dva týdny jsem nemohl nic dělat jenom sedět doma. Bylo to pro mně velmi těžké. Díval jsem se hodně na fotbal, ale na žádný jsem nešel, protože jsem nebyl schopný dojít si do kuchyně pro pití. "

" Měl jsem spousty času na přemyšlení. Myslel jsem jak vidím Arsenal, jak vidí v Arsenalu sebe, co všechno můžu zlepšit. Když žijete den za dnem nemáte čas zastavit se a přemýšlet nad takovými věcmi. Jste příliš unavení a ve fotbale to chodí " příští zápas, přiští zápas, tento zápas, podivejte se na další " a najednout jsem měl tři nebo čtyři měsíce volno. Taková situace byla pro mně novým zážitkem."

" Nejvíce mi chyběla atmosféra na stadionu. Myslím si, že fanoušci a já máme spolu zvláštní vztah. Chci, aby se ten pocit vrátit. Chci slavit své goly s našimi fanoušky. Nemůžu se toho dočkat, to bude můj nejbližší cíl. Je skvělé být zase zpátky v klubu. Když jsem v Londýně cítím se konečně jako doma. "

" Měli jsme špatnou sezonu, osobně si nemyslím, že výsledky byly obrazem naší kvality. Pokud budeme hrát fotbal jaký chce Boss, celý Arsenal a všichni hráči budeme úspěšni. Možná už to bude příští rok. "

 

/ teamtalk, arsenal -mania/

 

DANův názor na absenci van Persieho :

" Možná s tímto názorem spousty lidí nebude souhlasit, ale v poslední třetině sezony nám více než Thierry Henry chyběl Robin van Persie.

Vyčítá se mu jeho sobeckost, ale když vidím jaké goly letos dal třeba proti Watfordu nebo Blackburnu, když se zachrtil v koncovce mi nezbývá řict než bud takový sobec i nadále."