Rosell : Fabregas „dělá vše, co může“ pro přesun do Barcelony

 

Cesc Fabregas „dělá vše, co může“, aby se přesunul do Barcelony, říká prezident klubu Sandro Rosell.

Prezident Barcelony Sandro Rosell potvrdil, že katalánský klub odmítá zaplatit 35 miliónů € za kapitána Arsenalu, který podle něj „dělá vše, co může“, aby se připojil k týmu Pep Guardioly.

Cescovo přání připojit se k týmu Barcy, kde jako mladý začínal, není žádným tajemstvím, i když hráč sám v minulém týdnu prohlásil, že je v Arsenalu šťastný. Zároveň ale kapitán Arsenalu, který Barcelonu opustil v šestnácti letech, uvedl, že sní o hře v týmu z Nou Campu a podle potvrzení Petera Hill-Wooda proběhl v týdnu kontakt mezi kluby. Peter Hill-Wood také pronesl, že přání Fabregase vrátit se domů, je “pochopitelné”.

V podobné situaci v minulém létě, kdy byly odmítnuty dvě nabídky Barcelony na tohoto hráče, uvedl Sandro Rosell, že Katalánci nebudou za záložníka platit neúměrnou cenu.

“Dělá vše pro to, aby přestoupil k nám”, uvedl Sandro Rosell v pondělí večer na katalánské stanici TV3. “Guradiola zná cenu hráčů a ta Cescova je určitě nižší než 40 miliónů €. Takovouto cenu Barcelona nabídne a pokud Arsenal nebude souhlasit, k obchodu nedojde. Pep Guardiola ví, že máme limit pro výdaje na přestupy.

Mezitím v Barceloně očekávají, že v nejbližších dnech dokončí přestup Alexise Sancheze z Udine, ale Rosell zůstává opatrný.

“V tuto chvíli přestup ještě uzavřen není,” uvedl.

Rosell také odhalil, že levý obránce Eric Abidal odmítl nabídku nové smlouvy a sdělil, že jeho vztahy s prezidentem Realu Madrid Florentinem Perezem jsou na “bodu nula” po obvinění hráčů Bracelony z dopingu prostřednictvím rádia COPE.

“Nemluvil jsem s panem Perezem od posledního vzájemného zápasu”, řekl Rosell.” Naše vztahy jsou chladné, stále jsou zde otevřené rány, které se musí zahojit.

Rádio COPE uvedlo, že obvinění pocházelo z kruhů blízkých vedení Realu Madrid a Rosell říká, že pouhé vlažné popření nerozptýlilo pochyby o vině největších rivalů Barcelony.

“Činy jsou více než slova a není to o tom, že bych Florentino Perezovi nevěřil. Budu mu ale věřit líp, pokud tuto pomluvu budou řešit soudně.”

(The Telegraph)

Pár poznámek překladatele:

Nejprve doporučuji “nádech-výdech”.

Známe to každý rok, letos to nebude jiné. Rosell se snaží touto dělostřeleckou přípravou tlačit na cenu a tlak bude určitě ještě stupňovat. Můžeme si myslet, co chceme, můžeme napsat stovky či tisíce slov o hráčích s kanónem místo srdce a o hráčích s kalkulačkou místo mozku, ale pravda je jednoduchá. Fotbal je o penězích, každý klub má svoji vlastní cestu, jak naplnit klubovou kasu. Někdo žije jako zodpovědný hospodář z vlastních prostředků, někdo žije na dluh. Oba týmy produkují fotbal nejvyšší kvality a patří mezi 4 nejhodnotnější týmy světa (doplňují je MUFC a Real). A oba týmy umějí obchodovat s hráči.

Nevěřte tomu, co čtete – to vše je jenom pozlátko a pár řádků na sportovní stránku. Skutečný obchod se uskuteční bez novinářů a kamer, po tvrdém vyjednávání a na konci nebude žádný vítěz. Každý z klubů bude mít na konci odpovídající hodnotu. Barcelona prohlásí, že získala za přiměřenou cenu nadějného hráče pro další desetiletí, Arsenal prohlásí, že zajistil prostředky na chod klubu a nákup odpovídajích posil. Nebo se nestane nic, pokud se představy obou stran nepotkají.

Skutečnému stavu věcí se nejblíže dostal právě Cesc minulý týden, kdy pronesl: „Nehovořil jsem s Bossem. On je šéf, on dělá rozhodnutí a já netuším, zda mne Arsenal chce prodat.“

Počkejme, co na to AW. Nejen Guardiola zná dobře cenu hráčů…